POZTS.pl - Alan Woś opuszcza Politechnikę Rzeszowską
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Alan Woś opuszcza Politechnikę Rzeszowską
16 maja 2010, 17:51 | Tomasz Pasternak

Bez Alana Wosia przystąpi drużyna BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechnika Rzeszów do następnego sezonu rozgrywek ekstraklasy mężczyzn. Urodzony w Bystrzycy Kłodzkiej pingpongista zdecydował się na transfer do pierwszoligowej ekipy Alfa Radzyń Podlaski.

Woś przybył do klubu znad Wisłoka przed dwoma sezonami. W pierwszym, z czternastu ligowych pojedynków wygrał siedem, w kolejnym notując pięć zwycięstw i siedem porażek. Zaznaczył swój udział w pierwszym w historii Politechniki wywalczonym brązowym medalu mistrzostw Polski, a latem - razem z Tomaszem Lewandowskim - znakomicie prezentując się podczas Akademickich Mistrzostw Europy w serbskim Niszu (brązowy medalista w singlu i mikście, srebrny w deblu i drużynie).

O odejściu 25-latka z Rzeszowa zadecydowała jego ograniczona liczba występów w meczach o punkty. O miejsce na trzecim stole musiał on bowiem walczyć z Piotrem Chmielem, który to w zakończonym już sezonie rozegrał w ekstralidze dziesięć spotkań (bilans 3-10).

Trener Tadeusz Czułno na miejsce Wosia nie zamierza sprowadzać żadnego innego gracza, co oznacza, że reszta składu pozostaje bez zmian. Barwy Politechniki w następnym sezonie, obok Piotra Chmiela, będą prezentować też: jego brat Paweł Chmiel oraz kapitan akademików, Tomasz Lewandowski. Dla tego ostatniego będzie to już czwarty sezon gry w Rzeszowie.