POZTS.pl - Kolejne sukcesy pingpongistów IKS Tarnobrzeg!
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Kolejne sukcesy pingpongistów IKS Tarnobrzeg!
1 czerwca 2010, 15:06 | Tomasz Pasternak

W Żerkowie koło Jarocina odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Wśród zawodniczek i zawodników z 23 klubów całej Polski znalazła się 9-osobowa ekipa z IKS Tarnobrzeg, pod opieką trenera klubowego Pawła Matysiaka. Rywalizacja dwudniowa odbywała się w grach indywidualnych, deblu i mikście. Po raz kolejny tenisiści stołowi tarnobrzeskiego klubu nie zawiedli na dużej imprezie sportowej i przywieźli rekordową liczbę sześciu medali (dwa złote i cztery brązowe), wywalczonych po ciężkich emocjonujących pojedynkach. Aż pięć z nich padło łupem zawodników grających na wózkach.

Dwukrotnym mistrzem Polski w singlu w klasie IV i deblu został Maciej Nalepka, który również zdobył brązowy medal w mikście. Krzysztof Żyłka został mistrzem Polski w deblu i zajął 5.-6. miejsce indywidualnie w klasie IV. Emilia Kotarska zdobyła dwa brązowe medale - w singlu i w mikście z Maciejem Nalepką. Rajmund Zięba, występując w klasie II (zawodników grających z przybandażowaną rakietką do ręki), zdobył brązowy medal indywidualnie, natomiast Wiesław Byczek (klasa VI) odnotował najlepszy występ w dotychczasowych swych startach, zajmując 5.-6. miejsce indywidualnie.

Największa uwaga należy się jednak utalentowanej 12-latce Karolinie Pęk, grającej na stojąco w klasie X. Zdobyła ona brązowy medal w singlu, a warto dodać, że był to dopiero jej drugi start w zawodach tak dużej rangi.

W ciągu pięciu lat startów, tylko z Indywidualnych Mistrzostw Polski tarnobrzeżanie przywieźli 22 medale (6 złotych, 8 srebrnych, 8 brązowych), a w sumie niepełnosprawni ruchowo tenisiści stołowi IKS zdobyli dla Tarnobrzega 52 medale na zawodach międzynarodowych (US Open 2007, Polish Open 2008 i 2009, Romania Open 2010) i krajowych.

W latach 2007 i w 2008 byli oni najlepszą drużyną na wózkach w Polsce, a w 2009 roku i obecnie uplasowali się na drugim miejscu w kraju. Pod względem ilości zdobytych medali, wśród 23 klubów, IKS Tarnobrzeg jest na wysokim, drugim miejscu - po IKS Warszawa, a przed Start Radom.

- Dziękujemy serdecznie Urzędowi Miasta Tarnobrzeg, Urzędowi Marszałkowskiemu Woj. Podkarpackiego, sponsorom oraz Dyrekcji ZSP nr 1 w Tarnobrzegu. Podziękowania również dla trenerów, z którymi współpracujemy: Feliksa Kordysia, Pawła Matysiaka i Tamary Czigwincewej - powiedział Rajmund Zięba, Prezes IKS Tarnobrzeg.

Dodajmy, że 10-osobowa reprezentacja Integralnego Klubu Sportowego zgłosiła akces do zaplanowanego już na najbliższą sobotę, XI finału Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego, który oczywiście odbędzie się w Łańcucie.