POZTS.pl - AZS gra o Superpuchar, na żywo w Orange sport info!
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

AZS gra o Superpuchar, na żywo w Orange sport info!
2 czerwca 2010, 13:36 | Tomasz Pasternak

W pierwszy weekend czerwca oczy całej pingpongowej Polski skierowane będą na Białystok. Tam bowiem rozegrany zostanie finał Superpucharu Polski. O nowe trofeum zagrają cztery zespoły ekstraklasy tenisa stołowego.

W Białymstoku, w niecodziennym miejscu - sali kongresowej Hotelu Gołębiewski - cztery zespoły ekstraklasy tenisa stołowego zagrają o Superpuchar Polski, nowe trofeum ufundowane przez prezesa spółki Polska Superliga Tenisa Stołowego. Gala finałowa tych debiutanckich rozgrywek ma być zwieńczeniem wyczerpującego i miejmy nadzieję przełomowego sezonu w męskim tenisie stołowym.

O Superpuchar zagrają cztery zespoły polskiej ekstraklasy mężczyzn. Do dwóch medalistów tegorocznej Superligi, Condohotels Morliny Ostróda i Gorzovii Romus Gorzów Wielkopolski, dołączyły drużyny Bać-Pol Cash&Carry AZS Politechnika Rzeszów i ZKS Drzonków. To spora niespodzianka, bowiem w eliminacjach pokonały prawdziwych potentatów – występujących w europejskich pucharach zawodników Bogorii Grodzisk Mazowiecki i wicemistrzów kraju z Ternaeben Pogoni Lębork. Stawką finału będzie nie tylko historyczne trofeum, ale również nagrody finansowe przygotowane przez organizatorów.

Rzeszowscy akademicy do rozgrywek przystępują ze sporymi nadziejami, żądni rewanżu za dopiero piąte miejsce zajęte w tegorocznych rozgrywkach Superligi. Grę o medale przegrali w ostatnich dwóch kolejkach ligowych, ulegając ekipom TiM Kominki EPS Opoka Trzebinia oraz Gorzovii. Słabszą dyspozycję w lidze podopieczni Tadeusza Czułno powetowali sobie w eliminacjach do Superpucharu Polski. W turnieju półfinałowym w Ostródzie drużyna z Podkarpacia zajęła pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie swoje pojedynki.

- Do Białegostoku jedziemy z nadziejami. Chcielibyśmy awansować do wielkiego finału a w nim pokusić się o zwycięstwo. Traktujemy ten turniej jako mały rewanż za rozgrywki ligowe, w których zajęliśmy piątą lokatę. Tydzień po Superpucharze startujemy w Pucharze Polski, a w drugiej połowie czerwca weźmiemy udział w Akademickich Mistrzostwach Europy. Cały czas trenujemy i w pełnej gotowości przystąpimy do tych imprez - powiedział trener Czułno.

Gala finałowa Superpucharu po raz pierwszy rozegrana zostanie nie w hali, lecz w hotelowej sali kongresowej. To zabieg marketingowy Polskiej Superligi Tenisa Stołowego, zarządzającej wizerunkiem polskich tenisistów stołowych. Na dodatek, wszystkie cztery mecze finałowe na żywo obejrzą telewidzowie. Galę bezpośrednio z białostockiego hotelu transmitować będzie kanał Orange sport info.

- Superpuchar to rozgrywki, które debiutują w tym roku - mówi prezes Polskiej Superligi Tenisa Stołowego Mariusz Baruch, organizatora superpucharu. - Miejsce rozgrywania turnieju finałowego nie jest przypadkowe. Białystok zawsze wspierał tenis stołowy i to miasto zasługuje na imprezę tej rangi. Nasza propozycja umiejscowienia finału właśnie tutaj nie czekała zbyt długo na odpowiedź. To cieszy, bowiem niewiele jest miast w Polsce, które w podobny sposób podchodzą do swojej promocji poprzez sport. Nie bez znaczenia jest również, że Superpuchar swoim patronatem honorowym objął minister sportu Adam Giersz - mówi Baruch.

Gala Finałowa Superpucharu, Hotel Gołębiewski w Białymstoku, 4-5 czerwca 2010 roku

Piątek, półfinały:

Godz. 14.00 – Bać-Pol Cash&Cary AZS Politechnika Rzeszów – ZKS Drzonków
Godz. 18.00 – Gorzovia Romus Gorzów Wielkopolski – Condohotels Morliny Ostróda

Sobota, finały:
Godz. 14.00 – mecz o III miejsce
Godz. 18.00 – mecz finałowy o Superpuchar

Transmisje na żywo ze wszystkich spotkań Superpucharu Polski śledzić można będzie za pośrednictwem telewizji Orange sport info i strony internetowej www.orangesport.pl: