POZTS.pl - Rzeszowscy akademicy udali się do dalekiego Kazania
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Rzeszowscy akademicy udali się do dalekiego Kazania
21 czerwca 2010, 20:35 | Tomasz Pasternak

W niedzielny wieczór pingpongiści BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechniki Rzeszów wylecieli do położonego tysiące kilometrów na wschód Kazania. Tam, w dniach 22 - 26 czerwca, rozegrane zostaną tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Europy.

Triumfatorzy rozgrywek o Superpuchar Polski udali się do Rosji z nadziejami na powtórzenie wyczynu z AME rozgrywanych w ubiegłym roku w serbskim Niszu. Przypomnijmy, że rzeszowscy akademicy w składzie: Tomasz Lewandowski, Alan Woś i Mateusz Szymański okazali się drugą najlepszą drużyną imprezy. Poza drużynowo wywalczonym srebrnym medalem, Woś zdobył brąz w turnieju singlowym i turnieju par mieszanych, a wraz z Lewandowskim na drugim miejscu zakończył udział w turnieju debla. "Lewy" do swoich dwóch srebrnych krążków, dorzucił jeszcze na sam koniec mistrzostw złoto w mikście.

W tym roku podobny rezultat wcale nie jest tak nieprawdopodobny, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że do Wosia i Lewandowskiego dołączą bracia Paweł i Piotr Chmiel, którzy od niespełna roku są studentami Politechniki Rzeszowskiej.

Na jutro zaplanowane zostało przeprowadzenie losowań i pierwsze treningi. W środę rozpoczną się i potrwają do czwartku zmagania drużynowe. W czwartek wieczorem przeprowadzone zostaną eliminacje w turniejach indywidualnych (singiel kobiet i mężczyzn, debel kobiet i mężczyzn, mikst). Finały wszystkich tych konkurencji zaplanowane zostały na sobotę.