POZTS.pl - AME: złoto w mikście, brąz w deblu!
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

AME: złoto w mikście, brąz w deblu!
27 czerwca 2010, 11:13 | Tomasz Pasternak

Z czterema medalami Akademickich Mistrzostw Europy wrócą do kraju z dalekiego Kazania pingpongiści BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechniki Rzeszów. Do wywalczonego drużynowo "brązu", po jednym krążku w turniejach indywidualnych dorzucili bracia Piotr i Paweł Chmiel oraz Tomasz Lewandowski.

Medal z najcenniejszego kruszcu powędrował na szyję pierwszego z wymienionych, Piotra Chmiela. Wywalczony on został wraz z reprezentantką gospodarzy, Anastazją Woronową, w turnieju par mieszanych. Rzeszowsko - kazańska para w czterech swoich występach oddała rywalom zaledwie jednego seta, a w wielkim finale wręcz rozgromiła rosyjski debel Utoczkin/Semienowa w setach kolejno do: 1, 2 i 4.

Na ćwierćfinałach zmagania w mikście zakończyli Tomasz Lewandowski (w parze z reprezentantą AZS Częstochowa, Agatą Pastor) oraz Paweł Chmiel (w duecie z inną częstochowianką, Xin Yang). Lepiej podszło im w turnieju deblowym, gdzie grając w parze uplasowali się na miejscach 3. - 4.

W tym roku niestety nie udało się wywalczyć medalu w turnieju singlowym. Podobnie jak w mikście, zarówno Paweł Chmiel, jak i Tomasz Lewandowski, zmagania zakończyli na etapie ćwierćfinału. Triumfował reprezentant Uniwersytetu z Orenburga, Michaił Gładyszew.

Drabinka turnieju gier pojedynczych mężczyzn
Drabinka turnieju gier podwójnych mężczyzn
Drabinka turnieju gier par mieszanych