POZTS.pl - Wyjątkowy, prestiżowy turniej w Tarnobrzegu!
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Wyjątkowy, prestiżowy turniej w Tarnobrzegu!
20 sierpnia 2010, 11:38 | Tomasz Pasternak

W imieniu Zarządu IKS Tarnobrzeg, zapraszamy wszystkich sympatyków tenisa stołowego na organizowany już po raz czwarty w historii prestiżowy turniej "TOP 10 - TETRA TOP - TOP KOBIET" dla najlepszych w Polsce zawodniczek i zawodników rywalizujących na wózkach. Honorowy patronat nad tą imprezą objął Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.

Turniej odbędzie się w dniach 3 - 5 września 2010 roku na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu. Jest on wzorowany na międzynarodowej impezie TOP 12, w której rywalizują czołowe zawodniczki i zawodnicy Europy. Został doceniony w środowisku tej dyscypliny i wszedł na stałe do programu corocznych imprez w tenisie stołowym w naszym kraju.

W imprezie wystartuje łącznie 30 zawodników na wózkach. Reprezentantki/reprezentanci Polski, medalistki/medaliści mistrzostw Polski, Europy, turniejów międzynarodowych i uczestniczki/uczestnicy Paraolimpiady Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008. Naturalnie, nie zabraknie też debiutantów.

Turniej będzie rozgrywany na sześciu profesjonalnych stołach SPONETA S7-13 z atestem ITTF - sprzęcie sportowym klubu IKS Tarnobrzeg - i prowadzony przez doświadczonych sędziów państwowych, sędziów sportowych przy stołach oraz obsługę obozu. Nad bezpieczeństwem imprezy będzie czuwał lekarz oraz koordynator projektu.

W tarnobrzeskich zawodach wystąpią:
- w turnieju TOP KOBIET: zawodniczki grające na wózkach klas startowych 3, 4, 5 (para, amputanci i z inną niesprawnością ruchową uniemożliwiającą grę na stojąco),
- w turnieju TOP 10: zawodnicy na wózkach klas startowych 3, 4 i 5 (para, amputanci i z inną niesprawnością ruchową uniemożliwiającą grę na stojąco)
- w turnieju TETRA TOP: zawodnicy na wózkach najbardziej poszkodowani, najmniej sprawni (tetraplegicy grający m.in. z przybandażowaną rakietką) klas startowych 1, 2.

Będą oni walczyli w trzech kategoriach (systemem każdy z każdym) o nagrody finansowe, rzeczowe oraz puchary, dyplomy i unikatowe medale, które zostaną zaprojektowane specjalnie na te zawody.