POZTS.pl - W weekend: I WTK Młodzików i Juniorów
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

W weekend: I WTK Młodzików i Juniorów
31 sierpnia 2010, 14:27 | Tomasz Pasternak

W najbliższy weekend rozegrane zostaną pierwsze w tym sezonie Wojewódzkie Turnieje Kwalifikacyjne w tenisie stołowym. Do Krościenka Wyżnego przyjadą najlepsze zawodniczki i zawodnicy z Podkarpacia, zaliczający się do kategorii młodzików i juniorów.

Turniej rangi WTK w Krościenku Wyżnym zostanie rozegrany po raz pierwszy. Miejscem zmagań będzie hala sportowa przy szkole podstawowej i gimnazjum. Gospodarze zapewniają, że staną na wysokości zadania, a mają do tego nie byle jakie wsparcie. Patronat nad imprezą sprawuje bowiem Pan Dariusz Sobieraj - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego, który ufundował pamiątkowe statuetki dla najlepszych sześciu zawodników w każdej kategorii.

Do pobrania: komunikat I WTK Młodzików i Juniorówlisty startowe do I WTK Młodzików i Juniorów

Jednocześnie przypominamy, że od nowego sezonu weszły w życie pewne zmiany w regulaminie IMW i WTK. Najważniejsze z nich dotyczą rozstawiania zawodników (zastępującego dotychczasowe losowanie), uzupełniania niepełnej listy startowej, a także potwierdzenia uczestnictwa w turnieju.

Ośmiu najlepszych zawodników należy rozstawić zgodnie z listą rankingową, przyjmując zasadę, że zawodnicy z tego samego klubu muszą być rozstawieni jak najdalej od siebie, a pozostałych zawodników rozstawić na kolejne miejsca zgodnie z listą rankingową, przyjmując zasadę, że w pierwszej rundzie nie mogą spotkać się zawodnicy z tego samego klubu.


Kluby sportowe mają obowiązek przekazać do piątku, do godz. 18:00 w tygodniu rozgrywania zawodów informację o tym, którzy zawodnicy wymienieni na liście startowej do WTK nie wezmą w udziału w turnieju. W tej sytuacji należy dokooptować kolejnych zawodników wgaktualnej listy rankingowej.


W przypadku niekompletnej listy startowej, złożonej z 32 zawodników, wprowadzamy w wolne miejsca zawodników rezerwowych wg zasady: zawodnicy dokooptowani są wg kolejności na liście rankingowej z zawodników rezerwowych z poszczególnych podokręgów, a jeżeli po tych uzupełnieniach lista startowa nadal liczy mniej niż 32 zawodników, jednego rezerwowego wystawia gospodarz turnieju, o ile znajduje się on na liście rezerwowej swojego podokręgu. Lista rezerwowa poza limitami okręgów może obejmować dwa nazwiska.


Zawodnicy mają obowiązek przybyć na miejsce rozgrywania zawodów przed rozpoczęciem rozstawiania zawodników. W przypadku, kiedy zawodnik z różnych przyczyn może się spóźnić, ma on (bądź jego opiekun) obowiązek poinformować o tym fakcie organizatora zawodów (na numer telefonu podany w komunikacie zawodów). W przeciwnym wypadku, zawodnik nie zostanie dopuszczony do gry."


Do pobrania: regulamin IMW i WTK

Zmiany na listach startowych:
- w turnieju juniorów nie wystartują Kamil Gąsior (LUKS Sokół Siedliska Bogusz) i Witold Urban (GOK Jodłowa), ich miejsce zajmą Grzegorz Wilk (LKS Stobierna Krzywe) i Piotr Cebula (UKS Gryfek Dębica),
- w turnieju młodzików nie wystartuje Szymon Marszał (KS Łańcut), jego miejsce zajmie Kordian Such (UKS Gryfek Dębica).