tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Wojdyła i Kiełb najlepsi w I WTK Seniorów!
12 września 2010, 17:45 | Tomasz Pasternak

Zwycięstwem Eweliny Wojdyły (KKTS MOSiR Krosno) i Dariusza Kiełba (PKS Kolping Jarosław) zakończył się rozgrywany we Frysztaku I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorów. W finałach laureaci pokonali odpowiednio: Aleksandrę Falarz (LKS Brzostowianka Brzostek) oraz Krzysztofa Marcinowskiego (PKS Kolping Jarosław).

W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym we Frysztaku zameldowała się niezwykle mocna grupa, licząca łącznie 78 pingpongistek i pingpongistów z Podkarpacia. Spośród zawodników sklasyfikowanych na czołowych trzydziestu miejscach na koniec ubiegłego sezonu, w I WTK Seniorów nie wziął udziału tylko jeden. Stawkę uzupełnili natomiast m.in. Tomasz Klag (PKS Kolping Jarosław) i Tomasz Jurkiewicz (GMKS Strzelec Frysztak), którzy w zeszłym sezonie nie występowali w rozgrywkach indywidualnych. Obaj, pomimo rozstawienia z bardzo niskimi numerami, zaprezentowali fenomenalną formę, kończąc rywalizację na miejscach 3 - 4. Do gry w turniejach rangi WTK powrócili też tacy gracze jak Konrad Zieliński (PKS Kolping Jarosław), Grzegorz Sarnik czy Karol Paśko (obaj KS Łańcut).

Największą ozdobą turnieju była oczywiście potyczka dwóch klubowych kolegów, Dariusza Kiełba (przystępującego do turnieju z "jedynką") i Krzysztofa Marcinowskiego (numer 10). Obaj zawodnicy z Jarosławia awansowali do finału w znakomitym stylu, wygrywając po 3:0 odpowiednio z: Damianem Wojdyłą i Jurkiewiczem. Decydujące starcie lepiej rozpoczął Marcinowski, wygrywając zarówno pierwszego, jak i drugiego seta. Wtedy jednak w jego grę zaczęły wkradać się błędy, a mający za sobą występy w zeszłym sezonie w ekstraklasie mężczyzn Kiełb tylko na to czekał. Z biegiem czasu jego przewaga stała się niepodważalna i tym samym mógł on ze spokojem triumfować w pięciu setach.

Ciekawie przebiegała też rywalizacja w turnieju seniorek. O ile w samym finale bezdyskusyjnie triumfowała Ewelina Wojdyła, nie dając Aleksandrze Falarz ugrać choćby jednego seta, o tyle sporą dawkę emocji dostarczyły pojedynki na wcześniejszych etapach rozgrywek. Największą niespodziankę sprawiła debiutująca w kategorii seniorskiej reprezentantka PUKS Arka Łętownia, Aneta Kręcidło. Przystępując do turnieju z numerem 11, już w pierwszej rundzie natrafiła ona na występującą w pierwszoligowym KKTS MOSiR Krosno, Marzenę Musiał (numer 6).

Nie dość, że wygrała z krośnianką, to w kolejnej fazie okazała się też lepsza od rozstawionej z numerem 3 zawodniczki LKS Brzostowianka Brzostek, Magdaleny Kawalec. Swoją pogromczynię Kręcidło znalazła dopiero w półfinale, w osobie Wojdyły. Później na podopiecznej trenera Jana Suma rewanż wzięła jeszcze Kawalec (w walce "od tyłu" w turniejowej drabince), ale mimo to opiekun trzyosobowej ekipy z Łętowni nie krył zadowolenia z wywalczonego piątego miejsca. - Nigdy dotąd nie mieliśmy reprezentantów w kategorii seniorskiej, tak więc wynik ten należy uznać za sukces. Najważniejsze, że został przetarty szlak. Teraz będzie można przygotować się do kolejnych turniejów, gdzie Aneta będzie rozstawiana na lepszych miejscach - mówił po zawodach trener Sum.

Wart odnotowania jest też bardzo zacięty pojedynek półfinałowy pomiędzy Aleksandrą Falarz a Zuzanną Kozą (KKTS MOSiR Krosno). Pingpongistka Brzostowianki wygrała dwie partie i pozwoliła dojść do głosu rywalce. Krośnianka stopniowo odrabiała straty i doprowadziła do remisu w setach. Nie znalazło jednak zastosowania powiedzenie, że jeżeli nie wygrywa się meczu ze stanu 2:0, to odchodzi się od stołu przegranym - Falarz triumfowała w piątym secie i awansowała do finału.