POZTS.pl - Projekt regulaminu V ligi i zmiany w regulaminie IMW i WTK
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Projekt regulaminu V ligi i zmiany w regulaminie IMW i WTK
18 września 2010, 09:10 | Tomasz Pasternak

Wydział Gier i Dyscypliny Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w Rzeszowie pragnie poinformować, że został sporządzony projekt regulaminu V ligi rzeszowskiej, która wystartuje na początku października. Pewna bardzo istotna zmiana zaszła także w regulaminie IMW i WTK.

Do pobrania: projekt regulaminu V ligi rzeszowskiej | regulamin IMW i WTK

Głównymi założeniami WGiD na nowy sezon rozgrywek indywidualnych były: zastąpienie losowania zawodników do pierwszych gier procesem rozstawiania, a także modyfikacja sposobu uzupełniania listy startowej do WTK. O ile pierwsza kwestia podczas pierwszego cyklu WTK zdała egzamin na piątkę, o tyle uściślenia wymaga sprawa doboru rezerwowych.

W uzupełnionym regulaminie czytamy:

W przypadku niekompletnej listy startowej, w pierwszej kolejności wprowadzamy zawodników rezerwowych w miejsca wolne po nieobecnych zawodnikach z tego samego podokręgu, a jeżeli po tych uzupełnieniach lista startowa nadal liczy mniej niż 32 zawodników, jednego rezerwowego wystawia gospodarz turnieju, o ile znajduje się on na liście rezerwowej swojego podokręgu. Jeżeli w dalszym ciągu lista startowa jest niekompletna, uzupełniamy ją o zawodników z list rezerwowych obecnych na miejscu zawodów (wg kolejności na liście rankingowej).


Informujemy ponadto, że zmianie uległy miejsca rozgrywania zawodów I WTK Żaków oraz Wojewódzkiego Turnieju UKS o Puchar PZTS. Gospodarze obydwu imprez postanowili bowiem "zamienić się" ich organizacją, co oznacza, że I WTK Żaków rozegrany zostanie w Nowej Sarzynie, zaś Turniej UKS - w Stalowej Woli.