POZTS.pl - Istotne zmiany w kalendarzu imprez
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Istotne zmiany w kalendarzu imprez
12 października 2010, 14:55 | Tomasz Pasternak

Trzy istotne zmiany zostały naniesione w kalendarzu imprez Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego na sezon 2010/2011. Dotyczą one rozgrywek Pucharu Polski, III ligi kobiet, a także III Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Żaków.

Pierwsze pojedynki Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim początkowo zaplanowane były na końcówkę października - spowodowane to było faktem, że już na styczeń Polski Związek Tenisa Stołowego przewidywał zmagania centralnych. Jednak z uwagi na to, że PZTS zmienił zdanie i przesunął terminy rozgrywek ogólnopolskich o trzy miesiące, naturalną reakcją jest analogiczne przesunięcie w czasie zmagań wojewódzkich.

I tak, Puchar Polski mężczyzn w okręgu rzeszowskim i podokręgu krośnieńskim wystartuje dopiero w nowym roku - najprawdopodobniej 5 stycznia. Finały wojewódzkie kobiet i mężczyzn rozpoczną się z kolei na przełomie lutego i marca. Końcowe rozstrzygnięcia tej fazy zapadną 30 marca (środa) bądź 3 kwietnia (niedziela) - termin zostanie jeszcze potwierdzony.

Do pobrania: zaktualizowany kalendarz POZTS 2010/2011 (projekt) | regulamin Pucharu Polski (projekt)

Kolejną kwestią jest III liga kobiet. Okazuje się, że - mimo początkowego zainteresowania - nie udało się zgromadzić wystarczającej liczby drużyn, by jeszcze w sezonie 2010/2011 utworzyć ligę dla kobiet z województwa podkarpackiego. Zdajemy sobie jednak sprawę, że mógł na to wpływ fakt, że informacja o możliwości powstania takich rozgrywek zrodziła się dość późno - gdy niektóre drużyny wyraziły już akces gry w rozgrywkach II ligi kobiet bądź V lidze mężczyzn. Prosimy więc, by mieć na uwadze stworzenie rozgrywek III ligi kobiet w przyszłym sezonie.

Ostatnia informacja to termin III WTK Żaków, który wstępnie został ustalony na 5 lutego 2011 roku. Prosimy kluby i ośrodki zainteresowane zorganizowaniem tej imprezy o przesyłanie wniosków na adres elektroniczny podkarpacki@pzts.pl.