POZTS.pl - Wyjedź do Warszawy na Polish Open 2010!
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Wyjedź do Warszawy na Polish Open 2010!
3 listopada 2010, 15:58 | Tomasz Pasternak

Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego pragnie poinformować, że istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu na nadchodzący wielkimi krokami turniej Polish Open 2010. Będzie on rozgrywany w dniach 10 - 14 listopada w warszawskiej hali Torwar.

Turniej rangi Pro Tour to najlepsza okazja do tego, by na własne oczy zobaczyć w akcji czołówkę nie tylko polskiego, ale światowego pingponga. Akces gry wyraziły takie postaci jak Białorusin Władimir Samsonow (zajmujący obecnie ósme miejsce w rankingu ITTF), Dimitrij Owczarow, Patrick Baum (aktualny wicemistrz Europy) czy Christian Suess. Zobaczyć będzie można także Koreańczyka Ryu Seunga Mina (mistrza olimpijskiego z 2004 roku) czy Portugalczyka Tiago Apolonię, który podczas Pro Tour w Austrii pokonał mistrza Europy, słynnego Timo Bolla (w Warszawie - niestety - nieobecnego).

W Polish Open 2010 wystartuje piątka reprezentantów drużyn z województwa podkarpackiego. Wśród kobiet naturalnie nie mogło zabraknąć Kingi Stefańskiej, Li Qian, Xu Jie (KTS Forbet OWG Tarnobrzeg), które to będą walczyć o miano najlepszej z takimi zawodniczkami jak Li Jiao (mistrzyni Europy z 2007 roku, aktualnie 20. w światowym rankingu), Białorusinka Wiktoria Pawłowicz (aktualna mistrzyni Europy) czy też Liu Jia (aktualnie numer 21. na liście ITTF).

W kategorii mężczyzn zgłoszeni zostali: Tomasz Lewandowski oraz Paweł Chmiel, reprezentujący na co dzień SPAR AZS Politechnikę Rzeszów. Warto tutaj także dodać, że w 30-osobym gronie polskich sędziów delegowanych do prowadzenia spotkań warszawskiego Pro Touru znalazło się miejsce dla Pana Henryka Oleksiuka.

Wracając do propozycji POZTS, dotyczy ona wyjazdu jednodniowego. W grę wchodziłby prawdopodobnie czwartek lub piątek (11 lub 12 listopada - dni wolne od zajęć szkolnych), kiedy to rozgrywanych będzie sporo spotkań grupowych z udziałem Polaków.

Koszty, tj. transport (szacowany na 100 zł od osoby) oraz wyżywienie, uczestnicy wyjazdu zobowiązani byliby pokryć we własnym zakresie. By wyjazd doszedł do skutku, potrzebne będzie zapełnienie chętnymi miejsc w 18-osobowym busie. Wszelkie pytania, jak i deklaracje wzięcia udziału w wyjeździe, prosimy kierować na adres podkarpacki@pzts.pl.