POZTS.pl - Frysztak: podsumowanie turnieju TOP 8 - 12 (zdjęcia)
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Frysztak: podsumowanie turnieju TOP 8 - 12 (zdjęcia)
25 listopada 2010, 16:01 | Tomasz Pasternak

W dniach 18 - 20 listopada 2010 roku w hali sportowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku odbył się już po raz trzeci Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego TOP 8 - 12. Organizatorem i gospodarzem zawodów był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy we Frysztaku. Turniej odbywał się w ramach kalendarza imprez Polskiego Towarzystwa Społeczno - Sportowego "Sprawni - Razem" w Warszawie.
W imprezie wzięło udział 10 najlepszych tenisistek i 10 najlepszych tenisistów w Polsce, wytypowanych przez trenera kadry narodowej, Pana Henryka Górnego. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów Podkarpacia: Angeliki Ciuły i Radosława Cielusiaka. W imprezie uczestniczyło około 50 osób - łącznie z trenerami,  sędziami oraz sztabem organizacyjnym. Sędzią Głównym Turnieju był Pan Henryk Oleksiuk - sędzia klasy międzynarodowej. Wspierał go Pan Mieczysław Niemiec - sędzia związkowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego. W rozgrywkach sędziowali również sędziowie stolikowi, zaprzyjaźnieni z SOSW we Frysztaku.

Rozgrywki i spotkania sportowe zaszczycili swoją obecnością: Pan Robert Godek - Starosta Strzyżowski, Pan Jacek Boho - Sekretarz Starostwa Powiatowego w Strzyżowie, Pan Jan Ziarnik - Wójt Gminy Frysztak, Pan Adam Filip - Z-ca Wójta Gminy Frysztak, Pan Tomasz Garncarski – Sekretarz Gminy Frysztak, a także Pan Jarosław Kosoń – Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

Rywalizacja w grach singlowych w kategorii kobiet i mężczyzn odbywała się systemem "każdy z każdym". Turniej ten był sprawdzianem dyspozycji i formy najlepszych niepełnosprawnych zawodników przed zawodami rangi międzynarodowej. W tym roku dziewiątka najlepszych zawodników, pod wodzą trenera kadry, Henryka Górnego, pojedzie na Mistrzostwa Europy w kategorii osób niepełnosprawnych, które rozegrane zostaną w Ciechanowie. Sponsorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Strzyżowie. Z otrzymanych środków zakupiono nagrody, medale i upominki dla uczestników rozgrywek.

Klasyfikacja końcowa kobiet:
1. Krystyna Siemieniecka (woj. lubuskie)
2. Dorota Nowacka (woj. małopolskie)
3. Katarzyna Płuciennik (woj. pomorskie)
4. Monika Dobko
5. Jowita Latusz
6. Paulina Hajduga
7. Angelika Ciuła
8. Renata Krefta
9. Angelika Słocińska
10. Monika Żakowska

Klasyfikacja końcowa mężczyzn:
1. Damian Fira (woj. śląskie)
2. Marcin Knopik (woj. pomorskie)
3. Paweł Olejarski (woj. dolnośląskie)
4. Damian Słociński
5. Kamil Bałuszek
6. Adam Bieńkowski
7. Marcin Bałuszek
8. Dawid Jankowicz
9. Krystian Kaczmarzyk
10. Radosław Cielusiak

Informacja: Danuta Wilusz