POZTS.pl - II OTK: Pęk, Jędrzejczyk i Nalepa grają dalej!
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

II OTK: Pęk, Jędrzejczyk i Nalepa grają dalej!
4 grudnia 2010, 21:23 | Tomasz Pasternak

Karolina Pęk (IKS Tarnobrzeg), Agata Jędrzejczyk (niestowarzyszona) oraz Kamil Nalepa (UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola) awansowali do najlepszych "szesnastek" rozgrywanego w Krakowie II Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Młodzików. Cała trójka reprezentantów Podkarpacia pomyślnie przebrnęła przez dzisiejsze kwalifikacje i jutro zagra w turnieju głównym.

Wyniki: II OTK Juniorów | II OTK Młodzików

Karolina Pęk startowała w zawodach z ostatnim numerem, nie mając żadnych punktów po I OTK, jednak nie przeszkodziło jej to w pokonaniu wszystkich czterech swoich rywalek grupowych. Awansując z pierwszego miejsca, w turnieju dodatkowym natrafiła na Sandrę Białkowską z UKS Trójka Międzyrzecz, z którą rozprawiła się w stosunku 3:1, a w kolejnej rundzie, decydującej o tym kto zagra w turnieju głównym, po wyrównanym meczu wygrała 3:1 z inną zawodniczką z Podkarpacia, Dominiką Kułacz (PUKS Arka Łętownia). Jutro zawodniczka z Tarnobrzega stawi czoła rozstawionej z numerem 3, Paulinie Stacheckiej z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka.

Agata Jędrzejczyk w grupie była trzecia, ale ponieważ rywalizowała w grupie I kategorii, wystarczyło jej to do awansu do turnieju głównego. Jutro jej przeciwniczką będzie Kinga Łosińska z UKS Lis Sierakowice. Dominika Kułacz ostatecznie sklasyfikowana została na miejscach 17 - 20, zachowując limit na III OTK Młodzików.

Ciekawy przebieg miała ponadto rywalizacja w turnieju młodzików, gdzie w jednej grupie spotkali się Kamil Nalepa oraz debiutujący na turniejach rangi ogólnopolskiej, Michał Urban (GOK Jodłowa). W bezpośrednim pojedynku podkarpackich młodzików lepszy był stalowowolanin (3:0) i to zadecydowało o tym, że w klasyfikacji grupowej uplasował się tuż przed zwycięzcą II WTK Młodzików, na drugiej pozycji. Michałowi Urbanowi awansować się nie udało, ale jak na debiut, dwa odniesione zwycięstwa mogą napawać optymizmem. Kamil Nalepa tymczasem w turnieju dodatkowym wygrał kolejno z Krzysztofem Kapikiem (OSKIR Podwawelski Kraków) oraz Filipem Kujawą (UKS Unia Słupia Wielka) i jutro zagra w turnieju głównym ze Sławomirem Doszem (LKS Pogoń Lębork) - turniejową "trójką".

Równolegle z II OTK Młodzików, w Brzegu Dolnym rozgrywany jest II OTK Juniorów. Dla reprezentantów Podkarpacia turniej ten już się jednak zakończył - zarówno Aleksandrze Falarz (LKS Brzostowianka Brzostek), jak i Bartłomiejowi Rogali (KS Łańcut) nie udało się awansować do turnieju głównego. Bliższa dokonania tego była zawodniczka z Brzostka, która wygrała swoją grupę, ale później musiała uznać wyższość Alicji Leśniak. Ostatecznie zakończyła zmagania na miejscach 20 - 24 i zachowała limit na III OTK. Zawodnik z Łańcuta tymczasem zajął piąte miejsce w swojej grupie.