tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

OOM Kadetów: medale dla Falarz i Tomonia!
9 maja 2011, 09:58 | Tomasz Pasternak

Znakomicie dla podkarpackich pingpongistów potoczyły się losy rozgrywanej w Grajewie XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetów. Rewelacją imprezy okazała się zawodniczka LKS Brzostowianka Brzostek, Aleksandra Falarz, sięgając po medale we wszystkich możliwych kategoriach. Ponadto bardzo miłą niespodziankę sprawił Grzegorz Tomoń z KTS GOSiR Krościenko Wyżne, stając na najniższym stopniu podium w grze podwójnej.

Zobacz: wyniki i klasyfikacje końcowe wszystkich kategorii

Mająca 15 lat tenisistka stołowa najpierw wywalczyła brązowy krążek w turnieju indywidualnym, a następnie dołożyła złoto w grze podwójnej (w parze z Joanną Kiedrowską) oraz brąz w grze mieszanej (w parze z Pawłem Piotrowskim) - pechowo, bo przegrywając w półfinale 2:3, ostatniego seta na przewagi.

Grzegorz Tomoń z kolei po swój pierwszy medal indywidualnych mistrzostw Polski sięgnął w parze z Arkadiuszem Kuklą. Warto podkreślić, że do turnieju duet ten przystępował z przedostatnim, piętnastym numerem i już w pierwszym pojedynku wyeliminował grających z "dwójką", Adriana Dugiela i Mateusza Giełażyna.

Indywidualnie zawodnik z Krościenka Wyżnego sklasyfikowany został na miejscach 17 - 24, podobnie jak pingpongistka UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola, Dominika Drelich. Jej klubowa koleżanka Andżelika Maciąg tymczasem zajęła pozycje 25 - 32. Młodym pingpongistkom zabrało szczęścia w losowaniu turnieju deblowego - grając w parze już w pierwszej rundzie natrafiły na "złoty" debel Falarz/Kiedrowska.