POZTS.pl - Frysztak gospodarzem Pucharu Polski mężczyzn!
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Frysztak gospodarzem Pucharu Polski mężczyzn!
9 czerwca 2011, 20:45 | Tomasz Pasternak

W dniu 18 czerwca 2011 roku Frysztak będzie gościł cztery najlepsze drużyny krajowe w tenisie stołowym mężczyzn, które wygrały rywalizację na szczeblu półfinałowym Pucharu Polski. Oprócz gospodarzy imprezy, drużyny GMKS Strzelec Frysztak, wystąpią: GKS Gorzovia Romus Gorzów, Stone Master Trefl Zamość oraz MKS-TS Trasko Ostrzeszów.

Do pobrania: komunikat zawodów

Wśród zawodników reprezentujących poszczególne zespoły wystąpią m.in.: Indywidualny Mistrz Polski z 2009 roku, Artur Daniel (Trefl Zamość), wielokrotny reprezentant Czech, Martin Olejnik (Gorzovia Gorzów), a także Białorusin Paweł Płatonow (również Gorzovia), który jesienią ubiegłego roku w Ostrawie sięgnął ze swoją drużyną narodową po tytuł wicemistrzów Europy, partnerując jednemu z najsłynniejszych graczy na świecie, Władimirowi Samsonowowi.

Natomiast barw gospodarzy, pod wodzą trenera Mieczysława Niemca, bronić będą zawodnicy, którzy w obecnym sezonie awansowali do I ligi, a mianowicie: Sebastian Lubaś, Damian Wojdyła, Krzysztof Niemiec oraz Tomasz Jurkiewicz.

Awans do I ligi drużyny GMKS Strzelec Frysztak i wygrana w turnieju półfinałowym Pucharu Polski w Słopnicach potwierdza prawidłową pracę szkoleniową i organizacyjną w klubie, który w tenisie stołowym posiada ogromne tradycje. Należy przypomnieć, że z Frysztaka wywodzą się m.in. byli reprezentanci kraju w kategoriach młodzieżowych, Tomasz Garncarski oraz Wiesław Godek, jak również zwycięzca Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar PZTS i PS, Jacek Gałuszka.

Sukcesy tego klubu to niewątpliwa zasługa władz samorządowych Gminy Frysztak i Powiatu Strzyżowskiego oraz sponsorów (przede wszystkim takich firm i osób prywatnych, jak: HADRON-SYSTEM Rzeszów - wyłączny dystrybutor na Polskę firmy DARCO – Damian Pietrucha, W. Pietruszka, Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów „Roksana”).

Przyznanie Frysztakowi organizacji finału Pucharu Polski przez Polski Związek Tenisa Stołowego świadczy o rosnącej roli tego ośrodka na sportowej mapie kraju. Jest to doskonały przykład popularyzacji dyscypliny sportowej w naszym regionie, jak i promocja zarówno Gminy Frysztak, jak i całego Powiatu Strzyżowskiego.

Turniej odbędzie się w hali sportowej Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku, ul. Wybickiego 25. Mecze półfinałowe rozpoczną się o godzinie 11:00, natomiast gry o I i III miejsce zaplanowane zostały na godzinę 16:00. Zwycięzca zawodów będzie reprezentować nasz kraj w rozgrywkach pucharowych na szczeblu europejskim.

Zapraszamy wszystkich sympatyków tenisa stołowego do Frysztaka!