tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Tarnobrzeżanie wracają z medalami z Rumunii
17 czerwca 2011, 17:19 | Tomasz Pasternak

Jeden złoty i dwa srebrne - tak przedstawia się medalowy dorobek zawodników Integracyjnego Klubu Sportowego z Tarnobrzega podczas rozgrywanych w Cluj-Napoca Międzynarodowych Mistrzostw Rumunii w tenisie stołowym. Łącznie reprezentacja Polski niepełnosprawnych zdobyła piętnaście krążków.

W turnieju drużynowym w klasie 9 - 10 Karolina Pęk wraz z Małgorzatą Jankowską wywalczyły złoty medal, pokonując Rosjanki, Węgierki, drużynę słoweńsko - polską i norwesko - holenderską - wszystkie rywalki po 3:0. Wózkarze Maciej Nalepka i Krzystof Żyłka, startujący w klasie 4, zajęli miejsca 5 - 6.

Z kolei w turnieju indywidualnym Maciej Nalepka w klasie 4 w 1/8 turnieju wygrał 3:1 z Hiszpanem Francisco Xavier Lopez Sayago i w półfinale ze Słowakiem Andrejem Meszarosem 3:0, by dopiero w finale ulec Słowakowi Peterowi Mihalikowi 0:3.

W tej samej klasie Krzysztof Żyłka w 1/8 turnieju wygrał 3:1 z zawodnikiem z Izraela Shaya Siada, a w półfinale przegrał... również ze Słowakiem Peterem Mihalikiem 0:3. W walce o brązowy medal został pokonany przez drugiego Słowaka Andreja Meszarosa 1:3 i zajął czwarte miejsce. Tymczasem Karolina Pęk w klasie 9 zdobyła drugi medal w tym turnieju, przegrywając w finale z inną reprezentantką Polski Małgorzatą Jankowską 1:3.

Zawodnicy IKS Tarnobrzeg powiększyli tym samym swój dorobek punktowy w rankingu światowym, który może okazać się bezcennym w kontekście przepustek na Igrzyska Paraolimpijskie Londyn 2012. Karolina Pęk ma już 4020 punktów (w Rumunii wywalczyła 480 pkt), Maciej Nalepka - blisko 2000 pkt (dołożył 555 pkt), a Krzysztof Żyłka - blisko 3000 pkt (wzbogacił się o 340 pkt).