POZTS.pl - Zmiany na stronie internetowej POZTS
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Zmiany na stronie internetowej POZTS
6 sierpnia 2011, 12:09 | Tomasz Pasternak

Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego ma przyjemność zaprezentować "odświeżoną" wersję swojej strony internetowej. Zmiany dotknęły witrynę zarówno pod względem estetycznym, jak i merytorycznym - projekt zbudowany został w oparciu o już sprawdzone, dotychczasowe rozwiązania, które uzupełnia garść nowinek technologicznych.

Pierwszą z omawianych zmian jest pojawienie się widocznego z prawej strony Kalendarza imprez - to tutaj, w najprostszej z możliwych form, przedstawiane będą informacje na temat zbliżających się wszelkich turniejów indywidualnych, a także spotkań ligowych na szczeblu ekstraklasy i I ligi tenisa stołowego, rozgrywanych na terenie województwa.

Dotąd w formie graficznej prezentowane były jedynie najbliższe imprezy rozgrywane pod szyldem POZTS oraz spotkania z udziałem ekstraklasowych ekip z Tarnobrzega i Rzeszowa. W Aktualnościach tymczasem pojawiały się informacje o bieżących zawodach organizowanych przez kluby i stowarzyszenia. Rozwiązanie to co prawda zdawało egzamin, jednak praktyka pokazała, że w wielu przypadkach zapowiedź danego turnieju zostawała dość szybko "wypychana" ze strony głównej przez inne artykuły, co utrudniało jego późniejszą identyfikację. Omawiany Kalendarz daje duzo większe możliwości i połączy w sobie wszystkie te dane, a dzięki temu, że będą prezentowane w jednym miejscu, powinna poprawić się też ich przejrzystość.

Tuż pod kalendarzem w oczy rzuca się galeria zdjęć - ta z kolei powraca na łamy serwisu po pewnej przerwie. Została stworzona od podstaw, z wykorzystaniem bardziej zaawansowanego technicznie narzędzia. Trafiać do niej będą wyselekcjonowane, najwyższej jakości zdjęcia z bieżących imprez, przedstawiające osoby związane z tenisem stołowym na Podkarpaciu.

Galerię udało się reaktywować dzięki uprzejmości Pana Sebastiana Kiszki oraz zaangażowaniu Pana Marka Thomasa, którzy najpierw zorganizowali na swoim terenie zawody tenisa stołowego, a następnie drogą elektroniczną dostarczyli do Biura POZTS zdjęcia z imprez. Ponadto jedna z fotografii zastąpiła tło górnej części szkieletu całego serwisu i to właśnie ta zmiana jako pierwsza rzuca się w oczy, biorąc pod uwagę względy estetyczne. Z tego miejsca, w imieniu całego środowiska pingpongowego, pragniemy obydwu Panom podziękować za dotychczasową pomoc i jednocześnie wyrazić nadzieję, że już niebawem do odnowionej galerii trafią kolejne przepełnione emocjami oraz gamą kolorów obrazy.

Rozwinięty został rówież panel rozgrywek ligowych w tenisie stołowym na Podkarpaciu. Od nowego sezonu już na bieżąco tworzyć będą się automatycznie rankingi zawodników, podzielone zarówno ze względu na poziom ligi, jak i kategorie wiekowe (seniorzy / juniorzy oraz klasyfikacje łączne). Działanie w praktyce można zobaczyć już teraz, bazując na danych z ubiegłego sezonu - lista wszystkich dostępnych klasyfikacji jest widoczna w panelu Ligi.POZTS.pl (po wybraniu konkretnej ligi z górnego menu rankingi znajdują się z lewej strony, pod tabelą).

Niezwykle satysfakcjonującym jest fakt, że wprowadzony przed rozpoczęciem ubiegłego sezonu nowy panel spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony zarówno wszystkich sympatyków tenisa stołowego, jak i samych zawodników. Narzędzie to znacząco przyspieszyło proces przekazywania wyników z rozgrywanych spotkań ligowych, niejako zrzucając na same kluby obowiązek uzupełniania tych właśnie danych - jeszcze tego samego dnia, za pośrednictwem specjalnego systemu.

Rozwiązanie to było prawdopodobnie pierwszym w Polsce zastosowanym na tak szeroką skalę w tenisie stołowym, a jeszcze przed jego wdrożeniem nie brakowało głosów sceptyków - przede wszystkim odnośnie rzetelności wprowadzanych danych. Po roku należy stwierdzić, że egzamin został zdany na piątkę, ale zasługę w tym w głównej mierze ma nie tyle nowy panel, co właśnie przedstawiciele klubów odpowiedzialni za przekazywanie wyników. Niezależnie od szczebla rozgrywkowego, proces ten przebiegał bardzo sprawnie, a pełną listę wyników zainteresowani mogli przeglądać już w niedzielne wieczory. Wszystko to niewątpliwie uczyniło rozgrywki ligowe bardziej atrakcyjnymi i za to właśnie osobom zaangażowanym również należy podziękować.

Ostatnia z nowości to pojawienie się systemu komentarzy przy informacjach i artykułach prezentowanych na łamach strony POZTS.pl. Pod każdym tekstem widoczny jest formularz, za pośrednictwem którego czytelnik może zabrać głos na temat prezentowanych wydarzeń, turniejów czy - jak w tym przypadku - zmian w serwisie internetowym. System daje możliwość komentowania zarówno w sposób tradycyjny (tj. przy użyciu dowolnego pseudonimu i podania adresu e-mail), jak i z wykorzystaniem zarejestrowanego wcześniej konta, m.in. w coraz bardziej popularnych portalach Facebook i Twitter. Zapraszamy do przetestowania tej właśnie funkcji jako pierwszej i oceny za jej pomocą wprowadzonych nowych rozwiązań.