POZTS.pl - Tarnobrzeg: Międzynarodowy Drużynowy Turniej Słowian
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Tarnobrzeg: Międzynarodowy Drużynowy Turniej Słowian
17 sierpnia 2011, 09:40 | Tomasz Pasternak

Reprezentanci Czech, Ukrainy, Litwy i Polski zjadą się w najbliższy weekend do Tarnobrzega, gdzie rozegrany zostanie Międzynarodowy Drużynowy Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach. Będzie to pierwsza tej rangi impreza rozgrywana w Polsce.

Zmagania zostały podzielone na kilka kategorii: turnieje drużynowe w klasie 2 i klasie 4 oraz turniej open, a także dwa turnieje indywidualne w klasie 2 i klasie 4. Zawody odbędą się na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, przy ul. Kopernika 49. W roli sędziego głównego poprowadzi je Pan Henryk Oleksiuk (sędzia państwowy), któremu asystować będą Pan Janusz Malarz oraz sędziowie liczący przy stołach.

Patronat honorowy nad turniejem objęli: Prezydent Miasta Tarnobrzeg Pan Norbert Mastalerz, Prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start" Pan Robert Szaj, Poseł na Sejm RP Mirosław Pluta oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.Program zawodów:

Piątek, 19 sierpnia:
- godz. 18:00 - przyjazd zawodników, trenerów, sędziów oraz osób zaproszonych do miejsca zakwaterowania (hotele przystosowane do potrzeb osób na wózkach) w hotelach "Karolina" i "Kameleon" w Tarnobrzegu oraz hotelu "Basztowy" w Sandomierzu (kolacja, śniadanie w hotelach). Catering - obiady na hali sportowej zapewnia Spółdzielnia Socjalna "KONAR - Bar Nasz".

Sobota, 20 sierpnia:
- śniadanie w hotelu,
– godz. 10:00 - I część gier,
- godz. 11:00 - uroczyste otwarcie, prezentacja drużyn uczestniczących w turnieju,
- godz. 11:30 – II część gier,
- godz. 13:00 - obiad na hali sportowej (przerwa),
- godz. 14:00 – III część gier,
- godz. 18:00 – zakończenie I dnia turnieju,
- kolacja w hotelu.

Niedziela, 21 sierpnia:

- śniadanie w hotelu,
- godz. 10:00 – I część gier,
- godz. 13:00 – obiad na hali sportowej (przerwa),
- godz. 14:00 – II część gier,
- godz. 17:00 - zakończenie turnieju i uroczyste uhonorowanie zwycięzców.

Mecze rozgrywane będą na 4 stołach SPONETA S7-13 z atestem ITTF, piłeczkami (białymi) Tibhar.

Sponsorzy: Prezydent Miasta Tarnobrzeg Pan Norbert Mastalerz, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Zakład Obrotu Towarowego Siarkopol w Tarnobrzegu, Firma Seltar z Tarnobrzega, Firma Intop z Tarnobrzega, Aksedo z Warszawy, Zakłady Chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg, Euro-Szkoła Bis Jacek Sadrakuła i Synowie, MediaExpert, SanTa-EKO, Golden Global Grupa-Centrum Reklamy, Hotel Karolina w Tarnobrzegu, Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu, Marek Tymków, Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Hotel Basztowy w Sandomierzu, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Siarkowiec” w Tarnobrzegu, Bank Żywności w Tarnobrzegu, Firma Skobud, Wyższa Szkoła Handlowa w Kielcach Wydział Zamiejscowy w Tarnobrzegu, Bank BGŻ w Tarnobrzegu, Aga Sport z Gliwic, Modest z Łodzi, Inters.pl z Krakowa, Stiga z Warszawy, Firma APCO

Patronat medialny: MTV Tarnobrzeg, Radio Leliwa, Radio Rzeszów, Tygodnik Nadwiślański, Super Nowości, Sztafeta, NadWisłą24.pl, TwójRegion24.pl, www.pingpong.com.pl, www.tarnobrzeg.info, www.mojadolina.pl.

Więcej szczegółów na temat turnieju znaleźć można na stronie internetowej IKS Tarnobrzeg.