POZTS.pl - Puchar Polski 2011 dla IKS Tarnobrzeg!
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Puchar Polski 2011 dla IKS Tarnobrzeg!
2 grudnia 2011, 17:17 | Tomasz Pasternak

Z trzema trofeami wrócili w ubiegły weekend z Radomia, gdzie odbywały się tegoroczne rozgrywki o Puchar Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym, pingpongiści IKS Tarnobrzeg. Podopieczni trenera Jacka Lachora okazali się najlepsi zarówno w turnieju drużynowym, jak i indywidualnym.

W sobotę, w pierwszy dzień imprezy, toczyły się rozgrywki drużynowe, a na IKS - występujący w składzie: Krzysztof Żyłka, Karolina Pęk oraz Maciej Nalepka - nie było mocnych. Tarnobrzeżanie w fantastycznym stylu wygrali wszystkie swoje pojedynki i sięgnęli po pierwszy puchar.

Dwa trofea przyniosła niedziela. W turnieju open mężczyzn grających na wózkach klas startowych I - V bezkonkurencyjny okazał się Maciej Nalepka, który w finale pokonał 3:1 Rafała Lisa ze Startu Siedlce. W turnieju open kobiet grających na stojąco klas startowych VI - X zwyciężyła z kolei utalentowana nastolatka Karolina Pęk, w półfinale pokonując  3:1 Dajanę Jastrzębską (Start Katowice), a w finale - Martę Marszałkiewicz (Start Radom), również 3:1.

Przypomnijmy, że 2011 rok to pasmo sukcesów niepełnosprawnych ruchowo tenisistów stołowych IKS Tarnobrzeg. W tym roku klub ten sięgał już po Drużynowe Mistrzostwo Polski, pięć medali w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, wicemistrzostwo Europy w Chorwacji oraz osiem medali (2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe) w Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier, Włoch, Holandii, Słowacji, Czech i Rumunii.

Wywalczone w ostatni weekend listopada wyróżnienia powiększyły już do 90 liczbę medali, jakie powędrowały na konto klubu z Tarnobrzega w ciągu zaledwie sześciu lat startów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

- Chciałbym serdecznie podziękować trenerowi Jackowi Lachorowi, który fachowo, spokojnie i mądrze poprowadził naszą drużynę i zawodników do tegorocznych sukcesów - przyznawał po turnieju prezes IKS Tarnobrzeg, Rajmund Zięba.

- Dziękuję wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom za walkę, zdobyte medale i wspaniale sukcesy międzynarodowe i krajowe. Serdecznie podziękowania dla Prezydenta Tarnobrzega, dla Urzędu Marszałkowskiego i sponsorów: Zakładowi Obrotu Towarowego Siarkopol SP. z o. o., firmom Seltar i Intop z Tarnobrzega, firmie Aksedo z Warszawy za wsparcie finansowe, dla Dyrekcji i pracowników ZSP nr 1, gdzie na co dzień trenujemy. Wasza pomoc przyczyniła się do osiąganych przez nas sukcesów.