POZTS.pl - II OTK: duże sukcesy podkarpackich pingpongistów!
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

II OTK: duże sukcesy podkarpackich pingpongistów!
2 stycznia 2012, 13:21 | Tomasz Pasternak

Niezwykle udaną okazała się dla województwa podkarpackiego seria II Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych w tenisie stołowym. Niewątpliwie największy sukces to wywalczenie pierwszego miejsca przez Kamila Nalepę - reprezentanta UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola - podczas rozgrywanego w Krakowie II OTK Młodzików.

Mający 12 lat zawodnik nie miał sobie równych ani w zmaganiach grupowych, ani w turnieju głównym. Podczas całej imprezy, a więc w trakcie ośmiu rozegranych pojedynków, stracił zaledwie trzy sety. Wygrana w turnieju rangi OTK Młodzików to jak dotąd największy sukces w karierze utalentowanego tenisisty stołowego ze Stalowej Woli. Przypomnijmy, że na trzecim miejscu zakończył on zmagania w rozgrywanym kilka tygodni wcześniej I OTK. Tak znakomita dyspozycja niewątpliwie plasuje Kamila Nalepę w gronie faworytów do zwycięstwa w kończącym sezon Pucharze Polski Młodzików (Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików), który to będzie rozgrywany w maju w Rzeszowie.

Udanie wypadła również czwórka pozostałych reprezentantów Podkarpacia na II OTK Młodzików. Limity imienne uprawniające do bezpośredniego startu w kolejnej tej rangi imprezie zachowali: Rafał Stąpor (UKS Spartakus ZET-BUD Kolbuszowa) - 13. miejsce, Kamil Paterek (KTS Tarnobrzeg) - 14. miejsce, a także Adrian Kowal (PKS Kolping Jarosław) - 18. miejsce. Od podobnego wyczynu tylko jedno miejsce dzieliło natomiast Weronikę Pelczar - mimo iż rocznikowo zawodniczka ta należy jeszcze do kategorii żaczek, to już po raz drugi wystąpiła w OTK Młodzików, zajmując niezwykle obiecującą, 25. lokatę.

Dwójka podkarpackich zawodników wzięła z kolei udział w II OTK Kadetów. W tej imprezie ze znakomitej strony zaprezentowała się zawodniczka IKS Tarnobrzeg, Karolina Pęk. Leworęczna pingpongistka - aktualna mistrzyni Polski w tenisie stołowym niepełnosprawnych - pewnie przebrnęła przez zmagania grupowe i turniej barażowy, dopiero w turnieju głównym znajdując swoją pogromczynię. Znakomita gra zaprowadziła 13-latkę na wysokie, 11. miejsce, pozwalając zachować limit imienny na kolejny turniej. Tym samym pochwalić może się Kamil Nalepa - ten również uzyskał awans z grupy, zmagania kończąc ostatecznie na 20. pozycji.

Powody do zadowolenia może mieć także Piotr Cyrnek - zawodnik KSTS MOSiR Krosno, któremu 22. miejsce, wywalczone podczas II OTK Juniorów, pozwoliło już po raz drugi w tym sezonie zachować limit imienny. Obok Cyrnka, w turnieju chłopców rywalizował jeszcze Grzegorz Tomoń (KTS GOSiR Krościenko Wyżne) - brązowy medalista ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (w turnieju deblowym). Występ zakończył na 39. miejscu. Kilka miejsc wyżej w turnieju dziewcząt sklasyfikowana zaś została Paulina Fic (MKS Skarbek Gogołów), zajmując 30. lokatę.

Podkarpacie z powodzeniem rywalizowało również podczas II OTK Seniorów. Do finału rozgrywek mężczyzn dotarł bowiem Paweł Chmiel - reprezentant SPAR AZS Politechniki Rzeszów. W decydującym starciu musiał on jednak uznać wyższość grającego na co dzień w niemieckiej Bundeslidze, Filipa Kosowskiego. Co istotne, limity imienne zachowała cała czwórka reprezentantów Podkarpacia - na miejscach 9 - 12 sklasyfikowany został Dariusz Kiełb (PKS Kolping Jarosław), na pozycjach 13 - 16 zmagania skończył Tomasz Lewandowski (SPAR AZS Politechnika Rzeszów), zaś jedyna zawodniczka z Podkarpacia, Katarzyna Ślifirczyk (KTS Tarnobrzeg), zajęła miejsca 17 - 20. Ze względu na kontuzje w turnieju nie wzięli udziału zarówno Kinga Stefańska (KTS Tarnobrzeg), jak i Piotr Chmiel (SPAR AZS Politechnika Rzeszów).