tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Kamil Nalepa wywalczył "brąz" dla Polski!
23 stycznia 2012, 19:59 | Tomasz Pasternak

Rewelacyjne informacje napłynęły z węgierskiej miejscowości Tata, gdzie rozgrywany był prestiżowy turniej Mini Cadet Open 2012. Brązowy medal w zmaganiach drużynowych wywalczyła bowiem reprezentacja Polski, której barw bronił utalentowany zawodnik UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola, Kamil Nalepa!

Młodzi Polacy (w składzie: Krzysztof Kapik, Samuel Kulczycki i wspomniany już stalowowolanin) zmagani rozpoczęli od fazy grupowej. Tam nie mieli sobie równych, wygrywając wszystkie trzy spotkanai w stosunku 3:0. Kamil Nalepa nie stracił ani jednego seta - zarówno w grach pojedynczych, jak i deblowych.

Podobnie było w pierwszej rundzie pucharowej, gdzie za rywali Polacy mieli zawodników klubu CSM Cluj Napoca. Pokaz swoich umiejętności Nalepa dał jednak w ćwierćfinale, gdzie z reprezentantami Izraela aż trzykrotnie stawał do stołu.

Mecz rozpoczął się od porażki Krzysztofa Kapika z Itai Chenikiem 1:3. Jako drugi do stołu podszedł Nalepa i wygrał w czterech setach z Galem Perpelem. W parze deblowej z Kapikiem podopieczny duetu trenerskiego Jadwiga Jankiewicz - Sławomir Maciąg triumfował 3:0, a następnie zmierzył się z Chenikiem, również jego ogrywając 3:0. Trzy punkty wywalczone przez Nalepę dały więc Polsce awans do półfinału turnieju i minimum brązowy medal!

Tutaj już jednak poprzeczka okazała się postawiona zbyt wysoko - przeciwnikiem Polaków byłi zawodnicy z Włoch. Mecz na pierwszym stole rozpoczął Nalepa, ale pechowo, na przewagi, przegrał piątego seta (mimo iż wcześniej odrobił stratę 0:2 w setach). W kolejnej partii również po długiej walce przegrał Kapik, a w deblu polska para uległa Włochom 1:3.