POZTS.pl - Karolina Pęk pojedzie na paraolimpiadę do Londynu!
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Karolina Pęk pojedzie na paraolimpiadę do Londynu!
2 lutego 2012, 19:27 | Tomasz Pasternak

Karolinę Pęk, 14-letnią zawodniczkę Integracyjnego Klubu Sportowego z Tarnobrzega, latem czekają wspaniałe chwile. Utalentowana pingpongistka stanie przed szansą występu na igrzyskach paraolimpijskich, które odbędą się w tym roku w Londynie! Właśnie wywalczyła sobie awans na najważniejszą imprezę w życiu.

Młoda zawodniczka IKS-u zajęła bardzo wysokie, piąte miejsce na światowej liście rankingowej w tenisie stołowym niepełnosprawnych ruchowo (klasa startowa IX). Tak znakomity wynik daje jej prawo gry w Londynie. Teraz czas na odpowiednie przygotowanie się do startu - w planie są obozy sportowe, treningi w klubie oraz udział w zawodach międzynarodowych.

Tenisistka stołowa jest uczennicą gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu. Na co dzień ćwiczy pod okiem trenera Jacka Lachora. Jest reprezentantką Polski. W ubiegłym roku sięgnęła m.in. po indywidualne wicemistrzostwo i drużynowe mistrzostwo Europy.

Ponadto, jest zdobywczynią drużynowego i indywidualnego Pucharu Polski i wicemistrzynią Polski w singlu. Odnosi również sukcesy w rywalizacji ze sprawnymi zawodniczkami - jest czołową kadetką w województwie podkarpackim, plasując się w pierwszej dziesiątce w kraju.

Szansę na udział w igrzyskach ma również inny zawodnik tarnobrzeskiego klubu - grający na wózku Maciej Nalepka jest jednym z sześciu kandydatów do dwóch wolnych miejsc w klasie startowej IV (oprócz Polaka szanse mają również Brazylijczyk, Koreańczyk, Turek, Japończyk i Tajwańczyk).