POZTS.pl - W weekend: Puchar Polski Młodzików w Rzeszowie!
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

W weekend: Puchar Polski Młodzików w Rzeszowie!
17 maja 2012, 10:10 | Tomasz Pasternak

Oczy całej pingpongowej Polski w najbliższy weekend będą skierowane na Rzeszów. W Centrum Dydaktyczno - Sportowym Politechniki Rzeszowskiej rozegrany bowiem zostanie Drużynowy i Indywidualny Puchar Polski Młodzików w tenisie stołowym. W najważniejszej imprezie sezonu w tej kategorii wiekowej wystąpi aż szóstka reprezentantów indywidualnych z Podkarpacia oraz drużyna UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola.

Do pobrania: komunikat organizacyjny PPM | lista startujących drużynlista startujących zawodniczek i zawodników

Młodzi pingpongiści do stołów po raz pierwszy podejdą w piątek rano - wtedy to rozpoczyna się turniej drużynowy, w którym udział weźmie ekipa ze Stalowej Woli. Od soboty do niedzieli trwać będą natomiast zmagania indywidualne. Tutaj reprezenację Podkarpacia otwiera oczywiście Kamil Nalepa - aktualny lider swojej kategorii wiekowej w kraju, w Pucharze Polski Młodzików rozstawiony z numerem pierwszym.

Dzięki świetnej dyspozycji przez cały sezon limity na PPM wywalczyła również dwójka innych tenisistów stołowych z Podkarpacia - Rafał Stąpor (UKS Spartakus ZET-BUD Kolbuszowa) oraz Adrian Kowal (PKS Kolping Jarosław). To grono, dzięki awansom z rozgrywanych w Łodzi zmagań półfinałowych, uzupełniają: Kamil Paterek (KTS Tarnobrzeg), Kamil Klocek (PUKS Arka Łętownia), a także Weronika Pelczar (KKTS MOSiR Krosno) - należąca jeszcze do młodszej kategorii, żaczek.

Oficjalne otwarcie zawodów - w obecności władz samorządowych i administracyjnych Miasta Rzeszowa i Województwa Podkarpackiego - zaplanowano na godzinę 9:00 w sobotę. Uroczystość uświetni występ Dziewczęcego Zespołu Akrobatyczno-Tanecznego "Flimero" - aktualnych wicemistrzyń Europy cheerleaderek. Wszystkich sympatyków tenisa stołowego serdecznie zapraszamy do osobistego przybycia do hali przy ulicy Poznańskiej 2a w Rzeszowie i gorącego dopingu dla zawodników z Podkarpacia. Wstęp wolny.