POZTS.pl - Rzeszowianie powalczą o mistrzostwo Polski!
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Rzeszowianie powalczą o mistrzostwo Polski!
4 marca 2010, 13:57 | Tomasz Pasternak

Cała czwórka pingpongistów BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechniki Rzeszów - Tomasz Lewandowski, Paweł i Piotr Chmielowie oraz Alan Woś - udała się do Sosnowca, gdzie w weekend rozegrane zostaną 78. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym.

Największe nadzieje podkarpaccy kibice wiązać mogą z Lewandowskim - kapitanem akademików, który ma w swojej kolekcji już trzy medale mistrzostw: wywalczone przed rokiem i dwoma laty brązowe krążki w singlu oraz ubiegłoroczny brąz w turnieju deblowym (w parze z Krzysztofem Kaczmarkiem).

W Sosnowcu o medal będzie o tyle łatwiej, że z udziału w zawodach wycofali się dwaj obecnie najliej dysponowani tenisiści stołowi: Wang Zeng Yi i Lucjan Błaszczyk. Pierwszy boryka się z kontuzją pleców, drugi - wyżej od rywalizacji sportowej ma w swojej hierarchii obowiązki rodzinne (niedawno na świat przyszegł jego syn). Co istotne, z turnieju kobiet wycofała się też tarnobrzeżanka Li Qian - ubiegłoroczna triumfatorka narzeka na przemęczenie długim sezonem.

Wśród mężczyzn, tytułu mistrzowskiego broni Artur Daniel. Tym razem w gronie faworytów wymieniani są m.in.: Xu Jie i Natalia Partyka oraz Bartosz Such i Jakub Kosowski.

Oprócz rzeszowian, barw Podkarpacia bronić będą także: Kinga Stefańska, Magdalena Sikorska (obie KTS FORBEG-OWG Tarnobrzeg), Beata Adamaszek (niestowarzyszona), Aleksandra Falarz (LKS Brzostowianka Brzostek) oraz Sebastian Lubaś (GMKS Strzelec Frysztak).