tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Na żywo: II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetów
1 grudnia 2012, 10:15 | Tomasz Pasternak

W hali Szkolnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku rozgrywany jest II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetów w tenisie stołowym. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco rozstrzygnięć zawodów, w którym biorą udział czołowe pingpongistki i pingpongiści z terenu całego Podkarpacia.

15:16 - Finał kadetek pod dyktando Patrycji Juchy. Wygrała pewnie, w trzech setach, z Agatą Jędrzejczyk!

14:55 - Udanie turniej zakończyły Monika Antosiak i Patrycja Szpyrka. Rozstawione odpowiednio z numerami 26 i 24, ostatecznie weszły do czołowej "ósemki". W meczu o 7. lokatę Antosiak pokonała Szpyrkę 3:0.

14:48 - Hubert Kopczyk (nr 1, UKS TKKF Dukla) po stojącym na bardzo wysokim poziomie, czterosetowym pojedynku, pokonał Kamila Klocka (nr 3, PUKS Arka Łętownia) i wygrał zmagania w kategorii kadetów!

14:32 - Długi mecz stoczyły Katarzyna Kuliga (nr 4) z Moniką Antosiak (nr 26). W walce o miejsce w czołowej "szóstce" reprezentantka KTS GOSiR Krościenko Wyżne przegrywała już 0:2 w setach, by ostatecznie zwyciężyć rywalkę z Dubiecka w pięciu setach (w ostatnim do 9).

14:04 - Drugą finalistką turnieju kadetek okazała się Patrycja Jucha (nr 1, KKTS MOSiR Krosno), która wygrała w czterech setach ze swoją klubową koleżanką, Weroniką Pelczar (nr 5).

13:51 - Trzech setów do tego, by zwyciężyć w półfinale, potrzebował również Kamil Klocek (nr 3). Reprezentant PUKS Arka Łętownia pokonał pewnie Filipa Kociubę (nr 10) i stoczy z Kopczykiem walkę o wyjazd na II Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Kadetów.

13:45 - Jako pierwszy w finale kadetów znalazł się Hubert Kopczyk (nr 1), który w trzech setach pokonał Macieja Gołąbskiego (nr 5, LKS Jar Kielnarowa).

13:22 - W finale turnieju kadetek jest już Agata Jędrzejczyk. Zawodniczka LKS Brzostowianka Brzostek (rozstawiona z numerem 6) po pięciosetowym pojedynku pokonała Karolinę Piasecką (nr 2).

12:50 - Przeszkodą nie do przejścia dla Kacpra Kozimali okazał się Filip Kociuba. Zawodnik z Krościenka Wyżnego wygrał pewnie, bez straty seta.

12:26 - Bardzo zacięte okazały się pojedynki ćwierćfinałowe dziewcząt. Bliska pokonania klubowej koleżanki była Barbara Wereda, która prowadziła w czwartym secie miała piłkę meczową. Niewiele brakowało, by pięć partii trwał mecz Moniki Antosiak z Patrycją Juchą - ta pierwsza prowadziła 10:9 w czwartym secie.

11:53 - O jak dotąd największą niespodziankę turnieju pokusił się Kacper Kozimala (UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola), który w walce o miejsce w ćwierćfinale pokonał bez straty seta rozstawionego z "dwójką", Dawida Pelczara (KSTS MOSiR Karpaty Krosno)!

11:45 - W 1/4 finału Stąporowi przyjdzie zmierzyć się z turniejowym "numerem 1", Hubertem Kopczykiem (UKS TKKF Dukla).

11:37 - Niełatwo przyszedł awans do ćwierćfinału Rafałowi Stąporowi. Zawodnik KU AZS Politechniki Rzeszów miał piłkę meczową przy prowadzeniu 10:9 w czwartym secie, ale ostatecznie partię wygrał Karol Wiśniewski. W ostatniej odsłonie Stąpor szybko odskoczył na kilkupunktowe prowadzenie, by wygrać 11:6.

10:58 - Sporo emocji dostarczyło też spotkanie dwójki utalentowanych młodzików, Antoniego Rejterowskiego i Jakuba Nienajadło. Wygrał ten pierwszy - w pięciu setach, z czego ostatni na przewagi do 12.

10:44 - Pięć setów trwał pojedynek Damiana Wywiórskiego z Karolem Angrysem. Ostatecznie zwyciężył reprezentant LKS Strażak Bratkówka - w decydującej partii do 8.

10:35 - Pierwsze rozstrzygnięcia w kategorii kadetek. Swoje mecze wygrały m.in. rozstawione z niskimi numerami Monika Antosiak (nr 26, z Beatą Daszykowską) oraz Patrycja Szpyrka (nr 24, z Martyną Motyką).

10:12 - Sędzią Głównym turnieju jest Gracjan Nowak, asystentem - Lesław Mocek.

10:04 - W turnieju wystartowało łącznie 59 uczestników: 27 dziewcząt i komplet 32 chłopców. Tabelki turniejowe, aktualizowane na bieżąco, znaleźć można tutaj.