tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Żacy z Rzeszowa wicemistrzami Polski UKS!
4 grudnia 2012, 19:10 | Tomasz Pasternak

Niewątpliwie największy sukces w swoich dotychczasowych karierach sportowych odnieśli w miniony weekend dwaj młodzi pingpongiści KU AZS Politechniki Rzeszów, Piotr Chłodnicki i Mateusz Rzeźnikiewicz. Prowadzeni przez trenera Karola Paśko, rzeszowianie wywalczyli drużynowo drugie miejsce w kategorii żaków w Finale Ogólnopolskim Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych o Puchar Ministra Sportu i Turystyki, rozgrywanym w Lidzbarku Warmińskim.

Udział w imprezie adepci rzeszowskiej ekipy rozpoczęli od zwycięstw w pojedynkach grupowych z zespołami z Jeżewa (3:1) oraz Słońska (3:2). Awans wywalczyli oni z drugiego miejsca w grupie, ustępując jedynie niepokonanym zawodnikom z UKS Płomień Limanowa (0:3 w bezpośrednim spotkaniu).

W półfinale czekał ich trudny pojedynek z reprezentantami ekipy KS Stella Gniezno. Po pierwszej serii gier indywidualnych było 1:1, a punkt na konto rzeszowian zapisał Piotr Chłodnicki. Drugie "oczko" wywalczył debel Chłodnicki/Rzeźnikiewicz, a zwycięstwo przypięczetował rozgrywający znakomity turniej Chłodnicki, ponownie zwyciężając w piątym meczu półfinału.

W decydującym o losach mistrzostwa Polski UKS pojedynku naprzeciw rzeszowian ponownie stanęli pingpongiści z Limanowej. Niestety, również tym razem rywale zbyt wysoko zawiesili poprzeczkę - reprezentanci naszego województwa bliscy co prawda byli zwycięstwa w grze deblowej (2:3), jednak w pojedynkach indywidualnych ulegali wyraźnie po 0:3.

Za zajęcia drugiego miejsca rzeszowianie otrzymali od organizatorów zawodów puchar, medale i dyplomy, a także nagrody rzeczowe (m.in. deski do tenisa stołowego oraz koszulki).

Do Lidzbarka Warmińskiego udały się ponadto dwie podkarpackie reprezentacje drużyn dziewcząt. W kategorii młodziczek siódme miejsce wywalczyła drużyna UKS MAAWSport Dedal Urzejowice (w składzie: Wiktoria Rut, Julia Stachiewicz), zaś ósme były żaczki z LZS Kąkolówka (w składzie: Gabriela Hadała, Barbara Antochów, Zuzanna Wielgos).