POZTS.pl - Strzelec mistrzem II ligi, spadek Agry i Czarnych
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Strzelec mistrzem II ligi, spadek Agry i Czarnych
16 marca 2010, 14:57 | Tomasz Pasternak

Strzelec I Frysztak to najlepsza drużyna tegorocznych rozgrywek II ligi podkarpacko-małopolskiej mężczyzn! W ostatniej, 16. kolejce pingpongiści z Frysztaka pokonali UKS Polfin Ogrodzenia BIZ Oświęcim 7:3 i teraz powalczą o awans w dwumeczu z mistrzem II ligi łódzko-świętokrzyskiej, GUKS Gorzkowice.

Do zwycięstwa zespół poprowadził najlepszy zawodnik ligi, Indywidualny Mistrz Województwa Podkarpackiego, Sebastian Lubaś, który na pierwszym stole pokonał Marka Kądzielę i Wacława Sucheckiego (obydwu w stosunku 3:1), dokładając do tego też triumf w grze deblowej, w parze z Krzysztofem Niemcem.

Końcowe rozstrzygnięcia zapadły także w strefie spadkowej. Z II ligą żegnają się ekipy Agra Olesno i Czarni Koziniec. Pierwsi szanse na utrzymanie zaprzepaścili przegrywając w sobotę u siebie z Brzostowianką I Brzostek, spadek drugich z kolei był wiadomy już od kilku kolejek.

Byt ligowy Brzostowianki w dalszym ciągu jednak pozostaje niepewny - gracze z Brzostka będą musieli bowiem stoczyć walkę o utrzymanie w barażu z drugą drużyną rozgrywek III ligi. Wszystko wskazuje na to, że będzie nią... Strzelec II Frysztak.