POZTS.pl - IKS Jezioro Tarnobrzeg z brązowymi medalami DMP!
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

IKS Jezioro Tarnobrzeg z brązowymi medalami DMP!
8 grudnia 2012, 23:55 | Tomasz Pasternak

Z brązowymi medalami Drużynowych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych wrócili na Podkarpacie reprezentanci drużyny IKS Jezioro Tarnobrzeg. Dla podopiecznych prezesa Rajmunda Zięby i trenera Jacka Lachora rozgrywane w Radomiu zmagania były najważniejszymi krajowymi zawodami tego sezonu.

W mistrzostwach wystartowało łącznie 17 ekip, podzielonych na cztery grupy. Na początek tarnobrzeżanie pokonali przeciwników z Łodygowic oraz II IKS Warszawa (po 5:0), a także jednych z faworytów turnieju, reprezentantów Szansy Start Gdańsk (4:1).

Po awansie z grupy, w fazie pucharowej IKS najpierw zmierzył się ze Startem Katowice (5:0), a w półfinale los skrzyżował zawodników z Tarnobrzega z zespołem Start Zielona Góra (w składzie z dwoma złotymi paraolimpijczykami z Londynu - Piotrem Grudniem i Marcinem Skrzyneckim).

Półfinał rozpoczął się znakomicie, bo od wygranych Krzysztofa Żyłki i Karoliny Pęk. Pozostały do rozegrania trzy mecze i szansa, by zdobyć choć jeden punkt, który otworzyłby drogę do finału. Jak się jednak okazało, Grudzień i Skrzynecki sami rozstrzygnęli wynik tego pojedynku - Paweł Mazuryk uległ Marcinowi Skrzyneckiemu 1:3, Piotr Grudzień pokonał po zaciętej walce Mariusza Matejka 3:1 (dwa sety na przewagi). W decydującym pojedynku para deblowa Mazuryk/Matejek, mimo, że wygrała pierwszego seta, uległa ostatecznie po emocjonującej i zaciętej walce parze Grudzień/Skrzynecki 1:3.

Przegrana ze Startem Zielona Góra nie podcięła skrzydeł tarnobrzeżanom, którzy w meczu o trzecie miejsce pokonali wyraźnie drużynę Startu Radom 3:0. Swoje gry wygrali Krzysztof Żyłka, Karolina Pęk i Paweł Mazuryk. Warto podkreślić, że zarówno Krzysztof Żyłka, jak i Karolina Pęk w całych mistrzostwach nie doznali indywidualnie żadnej porażki.

Turniej w Radomiu to kolejne udane zawody zawodników niepełnosprawnych ruchowo IKS Jezioro Tarnobrzeg. W ciągu siedmiu lat startów zdobyli oni łącznie 116 medali - dla klubu, Tarnobrzega i swoich sponsorów. Osiągnięcia te nie byłyby możliwe bez pomocy i wsparcia Władz Miasta Tarnobrzega, Dyrekcji i pracowników ZSP nr 1, a także sponsorów: Firmy Seltar, Firmy Intop, Euro Szkoły BIS - Sebastiana Sadrakuły, Firmy ZOT, Spółdzielni Socjalnej Konar, Firmy AGA Sport.Zdjęcia pochodzą z serwisu IKSTarnobrzeg.pl.