POZTS.pl - Weekend pełen pingpongowych emocji w Łańcucie!
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Weekend pełen pingpongowych emocji w Łańcucie!
25 czerwca 2013, 19:01 | Tomasz Pasternak

W najbliższą niedzielę, już po raz czternasty, zorganizowana zostanie największa masowa impreza w tenisie stołowym - finał Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego. Dzień wcześniej z kolei odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Podkarpacia Weteranów w tenisie stołowym. Patronat honorowy nad obiema imprezami objęli: Pani Europoseł Elżbieta Łukacijewska oraz Honorowy Konsul Ukrainy w Rzeszowie Pan Jerzy Krzanowski.

Gospodarzem turniejów będzie Łańcut - miasto, które ma już doświadczenie w organizowaniu tego typu zawodów, albowiem to właśnie w hali tamtejszego MOSiR-u odbyły się trzy poprzednie edycje Olimpiady.

W 2010 roku w finale Olimpiady wystartowało blisko 270 uczestników, rok później do Łańcuta przyjechało dokładnie 287 zawodników (nie tylko z terenu Podkarpacia, ale również z Ukrainy), a przed rokiem w Olimpiadzie wystartowało 220 osób. Zmagania w kategorii weteranów (tj. kobiet i mężczyzn ur. w 1973 r. i starszych) dopiero w tym sezonie powróciły do kalendarza zawodów, po kilkuletniej przerwie, ale już bierze w nich regularnie udział grupa około 60 - 70 uczestników. W Mistrzostwach liczba ta powinna być jeszcze wyższa, z racji tego, że to turniej otwarty, w którym udział wziąć może każdy - jedynym kryterium startu jest wiek.

Organizatorzy mają nadzieję, że w najbliższy weekend frekwencja dopisze. Uczestnicy Olimpiady i Mistrzostw Weteranów rywalizować będą o liczne, atrakcyjne nagrody. Głównym sponsorem jest Pani Europoseł Elżbieta Łukacijewska, która ufundowała: tygodniową wycieczkę do Brukseli (do Parlamentu Europejskiego), a także sprzęt audiowizualny i sportowy. W puli nagród znajdują się też m.in.: voucher na skok spadochronowy, bilety autokarowe oraz lekcje gry w tenisa stołowego.Regulamin XIV edycji POTS znaleźć można na stronie internetowej Olimpiada.POZTS.pl, za pośrednictwem której istnieje możliwość zgłoszenia chęci startu w finale Olimpiady. Szczegóły na temat Mistrzostw Województwa dostępne są z kolei na łamach portalu POZTS.pl (zakładka "Komunikaty").

Program Indywidualnych Mistrzostw Podkarpacia Weteranów (29 czerwca br. - sobota):
- godz. 8:30 - 9:00 – potwierdzanie zgłoszeń i weryfikacja uczestników,
- godz. 9:00 - 9:45 – losowanie,
- godz. 9:45 - 10:00 – uroczyste otwarcie zawodów,
- godz. 10:00 – rozpoczęcie gier w grupach,
- ok. godz. 16:00 – zakończenie turnieju.

Program XIV Finału Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego (30 czerwca br. - niedziela):
- do godz. 8:30 – potwierdzanie zgłoszeń przez uczestników,
- godz. 8:30 – losowanie,
- godz. 9:00 – uroczyste otwarcie Olimpiady,
- godz. 9:30 – rozpoczęcie gier.

Miejsce zawodów: Hala MOSiR w Łańcucie, ul. Armii Krajowej 57.