POZTS.pl - Superliga: w środę 3. derby Podkarpacia
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Superliga: w środę 3. derby Podkarpacia
4 grudnia 2013, 14:38 | Tomasz Pasternak

Pasjonująco zapowiada się zakończenie siódmej kolejki rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi. Ostatnim pojedynkiem tej rundy będą derby Podkarpacia, w których Kolping Frac Jarosław podejmie SPAR Extramarket.pl AZS Politechnikę Rzeszów. Transmisję "na żywo" przeprowadzi oficjalna strona internetowa Superligi.

Środowa potyczka będzie trzecim starciem obydwu drużyn w historii Superligi. W dwóch dotychczasowych pojedynkach drużyny Kolpingu i AZS-u podzieliły się zwycięstwami, choć punktów więcej wywalczyli podopieczni trenera Kamila Dziukiewicza, którzy u siebie ulegli rzeszowianom 2:3, a na wyjeździe zwyciężyli ich 3:1.

- Myślę, że nie oddamy Politechnice podkarpackiej korony i to my będziemy w środę lepsi. Musimy być mocno skoncentrowani i gotowi na każde ustawienie taktyczne rzeszowian - zapowiada przed spotkaniem szkoleniowiec Kolpinga. - Dobrze przeanalizowaliśmy ich grę, dlatego jestem dobrej myśli. To dla nas bardzo ważny mecz, ale w Superlidze nie ma łatwych spotkań i do każdego z nich podchodzimy w pełni zmobilizowani.

Spotkanie zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Gospodarze to jedyna niepokonana drużyna w tabeli, która plasuje się w niej na trzecim miejscu (z 14 punktami), lecz ma rozegrane dwa mecze mniej. Politechnika jest piąta (9 punktów), a z czterech ostatnich ligowych konfrontacji wygrała trzy. Co ciekawe, ze wszystkich sześciu gier aż pięciokrotnie  "akademicy" rozegrali maksymalną ilość pojedynków - pięć.

Kibice ostrzą sobie zęby na potencjalne spotkanie indywidualnego wicemistrza Polski, grającego trenera rzeszowian, Tomasza Lewandowskiego z asem miejscowych i brązowym medalistą IMP, Wang Zeng Yi. Ich starcie byłoby rewanżem za półfinał ostatnich mistrzostw kraju, w którym lepszy okazał się Lewandowski.

"Lewy", akademicki mistrz Europy, zaliczył w Superlidze ostatnio dwa komplety. Z kolei "Wandżi", mistrz Europy w deblu, oprócz niedawnej porażki z Jakubem Kosowskim, nie przegrał w rozgrywkach od... 3 września br.

- Trudno mi powiedzieć, czy jestem w życiowej formie, bo grywałem już lepsze mecze, niż ostatnio. Jednak odkąd w ubiegłym sezonie wygrałem III Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny, gram znacznie pewniej i lepiej - zdradził Tomasz Lewandowski. - Dobrze czuję się przy stole, a moja forma jest ustabilizowana.

Trzecie w historii derby Podkarpacia, które kończą 7. kolejkę Wschodzący Białystok Superligi, to hit tej serii gier. Z jarosławskiej hali prowadzona będzie internetowa transmisja "na żywo", za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Superligi - dostępna od godziny 19:00, po kliknięciu tutaj.