POZTS.pl - Wieczorny superspektakl dla Bogorii
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Wieczorny superspektakl dla Bogorii
1 kwietnia 2010, 22:47 | Tomasz Pasternak

Do późnych godzin wieczornych pingpongiści BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechniki Rzeszów toczyli bój z Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Po blisko trzygodzinnym, niesamowicie emocjonującym pojedynku mistrzowie Polski wygrali z akademikami 3:1. Dwa punkty dla nich zdobył pochodzący z Podkarpacia, rewelacyjny 18-latek Robert Floras.

Pojedynki pomiędzy rzeszowianami a grodziszczanami z ostatnich sezonów stanowiły swoistą gwarancję najwyższego poziomu i to spotkanie nie było pod tym względem wyjątkiem. Znakomite ofensywne batalie toczył Robert Floras - zarówno z Piotrem Chmielem, jak i Tomaszem Lewandowskim, kilkakrotnie prezentując zagrania wręcz światowej klasy. Oczy cieszyć mogły też fenomenalne obrony Pawła Chmiela w meczu z Xu Wenliangiem - pomimo, iż to naturalizowany Chińczyk dyktował tempo, Chmiel znakomicie kontrował i to właśnie on zapisał jedyny punkt na konto Politechniki.

Jeśli chodzi o zdobyte punktowe Bogorii, do dwóch "oczek" wywalczonych przez jednego z czołowych juniorów Europy, swoje trzy grosze dorzucił aktualny indywidualny mistrz Polski, Daniel Górak, który w pojedynku na pierwszym stole wygrał z kapitanem akademików, Lewandowskim.

Porażka z grodziszczanami spycha podopiecznych trenera Tadeusza Czułno na czwartą pozycję w tabeli ekstraklasy mężczyzn, jednak ich dyspozycja z meczu z mistrzami kraju pozwala z umiarkowanym optymizmem spoglądać na dwa kończące sezon pojedynki - przeciwko Opoce Trzebinia oraz Gorzovii Gorzów. Wygrana w obydwu potyczkach da rzeszowianom miejsce w fazie play-off, a co za tym idzie - minimum brązowy medal mistrzostw Polski.

BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechnika Rzeszów - KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 1:3
Tomasz Lewandowski - Daniel Górak 1:3 (7-11, 8-11, 11-8, 6-11)
Piotr Chmiel - Robert Floras 1:3 (8-11, 12-10, 3-11, 6-11)
Paweł Chmiel - Xu Wenliang 3:2 (11-9, 9-11, 11-8, 2-11, 11-8)
Tomasz Lewandowski - Robert Floras 1:3 (12-14, 10-12, 14-12, 7-11)

Zapis wideo z fenomalnego pojedynku z Bogorią, a także rozgrywanego w sobotę spotkania z Pogonią Lębork (1:3), tuż po okresie świątecznym będzie można znaleźć na łamach oficjalnej strony internetowej pingpongistów Politechniki.