POZTS.pl - Superliga: Kolping rozpoczyna walkę w fazie play-off
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Superliga: Kolping rozpoczyna walkę w fazie play-off
20 maja 2014, 12:09 | Tomasz Pasternak

Tenisiści stołowi drużyn ASTS Olimpia-Unia Grudziądz i PKS Kolping Frac Jarosław we wtorkowy wieczór rozegrają 1. mecz drugiej pary półfinałowej fazy play-off tegorocznych rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 i będzie transmitowane przez kanał SuperligaTV.

Gospodarzami pierwszego spotkania będą aktualni mistrzowie kraju z Grudziądza. Podopieczni trenera Piotra Szafranka w rundzie zasadniczej Wschodzący Białystok Superligi zgromadzili 34 punkty i do półfinałowego rywala stracili aż sześć "oczek". Dorobek Olimpii-Unii mógłby być zdecydowanie większy, gdyby w drugiej rundzie w grudziądzkiej drużynie występował Huang Sheng-Sheng.

Być może działacze półfinalisty Pucharu ETTU z ubiegłego sezonu zdecydują się ściągnąć Tajwańczyka na decydujące mecze fazy play-off. Jeśli Azjata zagra, to siła ekipy mistrzowskiej znacznie wzrośnie.

W dobrych nastrojach do półfinałów przystępuje PKS Kolping Frac Jarosław. Podopieczni trenera Kamila Dziukiewicza w 18 kolejkach sezonu zasadniczego przegrali tylko trzy razy - z ekipą ZKS Palmiarnia Zielona Góra oraz dwukrotnie z zespołem Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. W wysokiej formie wydaje się być lider jarosławian, Wang Zeng Yi, a jego postawa może okazać się kluczowa. W drużynie z Jarosławia nie zawodzą zresztą także pozostali gracze - zakontraktowany przed rozgrywkami Białorusin Jewgienij Szczetinin oraz jego rodak, Witalij Niechwedowicz.

Po wynikach uzyskanych w rundzie zasadniczej faworytami rywalizacji w drugim półfinale wydają się być pingpongiści z Podkarpacia. Kolping Frac bowiem dwukrotnie w tym sezonie pokonał Olimpię-Unię w stosunku 3:1. Zarówno w pierwszym, jak i drugim spotkaniu tych ekip dwa "oczka" wywalczył Wang Zeng Yi.

Pierwszy mecz półfinałowy odbędzie się we wtorek o godzinie 18:00 w Grudziądzu. Bezpośrednia relacja z tego spotkania będzie dostępna na stronie superliga.com.pl.