POZTS.pl - Ekstraklasa Kobiet: KTS Zamek-SPAR o krok od 23. tytułu
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Ekstraklasa Kobiet: KTS Zamek-SPAR o krok od 23. tytułu
21 maja 2014, 21:54 | Tomasz Pasternak

Tenisistki stołowe KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg pokonały 3:0 na wyjeździe ekipę GLKS Wanzl Scania Nadarzyn w 1. meczu finałowym fazy play-off Ekstraklasy Kobiet i są bliskie wywalczenia 23. w historii tytułu mistrzyń Polski w tenisie stołowym.

Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka, które nie doznały przegranej w sezonie zasadniczym tegorocznych rozgrywek Ekstraklasy, oddały w całym meczu wiceliderkom tabeli z Nadarzyna zaledwie dwa sety.

Najbardziej wyrównanym okazał się pierwszy pojedynek wieczoru, w którym Jia Jun wygrała w stosunku 3:1 z Shen Yi Bin. Dwie z trzech partii zapisanych na konto tarnobrzeżanki kończyły się dopiero na przewagi.

W drugiej grze Han Ying nie dała większych szans Antoninie Szymańskiej. Niemka pewnie wygrała każdy z trzech setów. Zwycięstwo zespołu KTS Zamek-SPAR przypieczętowała pełniąca funkcję kapitana, Kinga Stefańska, która pokonała Klaudię Kusińską.

W tej sytuacji podopieczne trenera Nęcka potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa, by sięgnąć po 23. tytuł mistrzyń Polski. Teraz rywalizacja przenosi się do Tarnobrzega, gdzie rozegrany zostanie drugi i ewentualny trzeci mecz finałowy.

- Bardzo się cieszę, że mam taką fajną drużynę, że wszystkie walczą i pomagają sobie wzajemnie. Bardzo dobrą robotę zrobiła Jia Jun, pokonując zawodniczkę, która w półfinałach zdobyła przecież cztery punkty - mówił po meczu trener Zbigniew Nęcek. - To bardzo cenny krok, ale nie ostatni. Musimy wrócić do Tarnobrzega i nastawić się na kolejne spotkanie. Jak się uda w sobotę, to dopiero wtedy możemy się cieszyć.

Pingpongistki staną do stołu ponownie w sobotę o godz. 17:00. Z meczu rewanżowego przeprowadzona zostanie internetowa transmisja "na żywo" - przekaz rozpocznie się o godz. 16:45.

Wyniki fazy play-off Ekstraklasy Kobiet (1. mecz finałowy):

GLKS Wanzl Scania Nadarzyn - KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg 0:3
Shen Yi Bin - Jia Jun 1:3 (16:18, 12:14, 11:9, 4:11)
Antonina Szymańska - Han Ying 0:3 (5:11, 3:11, 7:11)
Klaudia Kusińska - Kinga Stefańska 1:3 (3:11, 9:11, 11:7, 6:11)