POZTS.pl - Błażowa: kurs sędziowski i egzamin na sędziego okręgowego
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Błażowa: kurs sędziowski i egzamin na sędziego okręgowego
11 sierpnia 2014, 23:25 | Tomasz Pasternak

Kolegium Sędziów POZTS w Rzeszowie uprzejmie informuje, że w dniu 31 sierpnia 2014 roku (niedziela) na obiektach Zespołu Szkół i Gimnazjum w Błażowej, Plac ks. Adolfa Kowala 1, zostanie przeprowadzony kurs dla kandydatów na sędziego tenisa stołowego oraz egzamin dla sędziów-kandydatów ubiegających się o nadanie stopnia sędzięgo klasy okręgowej.

Osoba przystępująca do kursu powinna mieć ukończony 16. rok życia, korzystać z pełni praw publicznych oraz posiadać pełną zdolność do czynności prawnych.

W uzgodnieniu z Zarządem POZTS w Rzeszowie przyjęto założenie, że w przedmiotowym kursie powinien wziąć udział co najmniej jeden przedstawiciel klubu posiadającego drużynę w III, IV lub V lidze tenisa stołowego, a który to klub do chwili obecnej nie posiada osób z uprawnieniami sędziowskimi.

Tylko osoby posiadające aktualną legitymację sędziowską będą mogły prowadzić spotkania drużynowe w tych ligach i podpisywać protokoły meczowe, jak również pełnić obowiązki sędziego liczącego w zawodach wojewódzkich.

Koszt udziału w części teoretycznej i praktycznej szkolenia oraz teście egzaminacyjnym wynosi 60 zł od osoby (w tym koszty wydania legitymacji, poradnika sędziowskiego oraz plastikowego emblematu) - płatne bezpośrednio przed szkoleniem. Uczestnik kursu powinien zabrać ze sobą przybory do pisania oraz zdjęcie do legitymacji sędziowskiej - formatu około 4X3cm.

Jednocześnie KS POZTS informuje, że w tym samym terminie i miejscu zostaną przeprowadzone testy dla sędziów-kandydatów z dwuletnim stażem, którzy zechcą ubiegać się o uzyskanie stopnia sędziego okręgowego. Ze względów szkoleniowych wskazanym jest, aby sędziowie-kandydaci również uczestniczyli w szkoleniu, które oparte będzie na najnowszych międzynarodowych przepisach
tenisa stołowego.

Udział w szkoleniu i testach dla sędziów-kandydatów wynosi 20 zł od osoby. Sędziowie-kandydaci powinni posiadać ze sobą legitymacje sędziowskie.

Zgłoszenia do udziału w szkoleniu i testach egzaminacyjnych należy przesyłać drogą elektroniczną, na adres e-mail: a.sowa@poczta.ostnet.pl - w terminie do dnia 26 sierpnia 2014 roku (wtorek).

Program szkolenia:
- godz. 10:00 - 14:00: część teoretyczna,
- godz. 14:00 - 15:00: część praktyczna,
- godz. 15:00 - 16:00: testy egzaminacyjne.

Bliższych informacji na temat kursu sędziowskiego udzielają:
- Andrzej Sowa (Przewodniczący KS POZTS) - tel. 605 555 383,
- Henryk Oleksiuk (Członek KS POZTS) - tel. 725 717 787.