tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Podsumowanie pierwszego cyklu OTK
18 października 2010, 13:22 | Tomasz Pasternak

Jedenaste lokaty Dominiki Kułacz (PUKS Arka Łętownia) i Aleksandry Falarz (LKS Brzostowianka Brzostek) - to najlepsze wyniki reprezentantów Podkarpacia podczas pierwszego cyklu Ogólnopolskich Turniejów Kwalifikacyjnych w tenisie stołowym. Ogółem limity imienne do II OTK wywalczyła szóstka zawodników - to liczba o połowę większa niż w przypadku I OTK.

Do pobrania: końcowa klasyfikacja młodziczek | końcowa klasyfikacja młodzików | końcowa klasyfikacja kadetek | końcowa klasyfikacja kadetów | końcowa klasyfikacja juniorów

Wartym podkreślenia jest przede wszystkim fakt, że limit imienny zdobyła każda z czterech pingpongistek, jakie reprezentowały województwo podkarpackie na arenie ogólnopolskiej (piątą zawodniczką miała być juniorka Paulina Fic, jednak w ostatniej chwili zrezygnowała z wyjazdu do Gdańska - z powodów osobistych). W kategorii młodziczek wspomniane już 11. miejsce przypadło Dominice Kułacz, a 19. była niestowarzyszona Agata Jędrzejczyk. Z kolei wśród kadetek na miejscach 11 - 12 sklasyfikowana Aleksandra Falarz, zaś na pozycjach 18 - 20 - Dominika Drelich (UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola).

Ciut słabiej wypadli chłopcy. Limity imienne udało się wywalczyć Kamilowi Nalepie (UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola) i Hubertowi Żołyniakowi (PKS Kolping Jarosław). Pierwszy z wymienionych zajął 23. miejsce w kategorii młodzików, wyprzedzając Macieja Gołąbskiego (31., UKS TKKF Dukla) oraz Maksymiliana Mroczkę (34., PKS Kolping Jarosław). Żołyniak, który również na 23. pozycji zakończył rywalizację w turnieju kadetów, okazał się lepszy od Maciej Szurleja (37.-40., GMKS Strzelec Frysztak).

Limitów imiennych nie zachował natomiast żaden z trójki juniorów. Najbliższy tego był Marcin Dobek (KSTS MOSiR Krosno), sklasyfikowany na 28. pozycji. Bartłomiej Rogala (KS Łańcut) i Piotr Cyrnek (KU AZS Politechnika Rzeszów) ostatecznie zajęli miejsca numer 37 i 38.

Niebawem opublikujemy klasyfikacje wojewódzkie po I OTK.