tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Aleksandra Falarz wygrała II OTK Kadetów!
19 grudnia 2010, 18:29 | Tomasz Pasternak

Aleksandra Falarz odniosła kolejny wielki sukces w swojej karierze sportowej, okazując się najlepszą zawodniczką rozgrywanego w Radzyniu Podlaskim II Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Kadetów w tenisie stołowym! To wiadomość co najmniej niespodziewana, biorąc pod uwagę fakt, że reprezentantka LKS Brzostowianka Brzostek w imprezie została rozstawiona z numerem dwunastym.

Wyniki: II OTK Kadetów

Mająca 14 lat pingpongistka bez większych problemów przebrnęła przez rundę eliminacyjną, wygrywając wszystkie cztery grupowe pojedynki - w tym dwa z wyżej notowanymi rywalkami. W turnieju głównym najpierw w czterech setach pokonała Paulinę Stachecką, a następnie w pięciu - Paulinę Krzysiek. W półfinale za rywalkę miała swoją imienniczkę, Aleksandrę Nowak.

Obie zawodniczki stoczyły długi, siedmiosetowy bój, choć początkowo zapowiadało się na nadspodziewanie łatwy awans do finału. Aleksandra Falarz prowadziła już 3:0 w setach, a czwartą i piątą partię przegrywała pechowo na przewagi: do 13 i 12. Na najważniejszy pojedynek 14-latka z Brzostka zachowała jednak wystarczająco dużo sił. Wygrała z Joanną Kiedrowską 4:1 (11:7, 8:11, 13:11, 14:12, 11:8)! Dla Podkarpacia to najlepszy wynik w kategoriach młodzieżowych turniejów rangi ogólnopolskiej od czasu sukcesów odnoszonych przez utalentowanego Roberta Florasa.

Niezłe występy w Radzyniu Podlaskim odnotowały też pozostałe nasze zawodniczki. Dominika Drelich (UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola) sklasyfikowana została na miejscach 17 - 20. W turnieju dodatkowym pokonała ona w trzech setach Aleksandrę Stalicę (PUKS Arka Łętownia) - ostatecznie lokaty 21 - 24. Obie zawodniczki zachowały limity imienne na III OTK.

Wśród kadetów rywalizowała dwójka zawodników z PKS Kolping Jarosław. Lepszym okazał się Hubert Żołyniak, zajmując pozycje 17 - 20 i zachowując limit na III OTK. Paweł Oziębło, który pojechał do Radzynia w zastępstwie Kamila Nalepy ze Stalowej Woli, sklasyfikowany został na miejscach 37 - 40.