tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

GMKS Strzelec I Frysztak mistrzem II ligi!
26 lutego 2011, 22:58 | Tomasz Pasternak

Pingpongiści GMKS Strzelec I Frysztak po raz trzeci z rzędu sięgnęli po mistrzostwo II ligi mężczyzn podkarpacko - małopolskiej! Podopieczni trenera Mieczysława Niemca zapewnili sobie tytuł na kolejkę przed końcem rozgrywek, wygrywając u siebie 8:2 z PKS Kolping II Jarosław.

Zawodnicy z Frysztaka od początku grali z pełną koncentracją, po sześciu partiach nie dając ugrać rywalom choćby jednego "dużego" punktu. Najbliżej wygranej był Kamil Dziukiewicz, który w meczu z Krzysztofem Niemcem na drugim stole prowadził już 2:1 w setach i 7:5 w punktach. Reprezentant gospodarzy odwrócił losy tego seta, a piątą partię rozpoczął od prowadzenia 5:0. Pingpongista z Jarosławia odrabiał straty i zrobiło się 7:5 dla Niemca, a następnie 10:5. Co ciekawe, Dziukiewicz wkrótce doprowadził do remisu po 10, ale wtedy kolejne dwie piłki wygrał 20-latek.

To niepowodzenie Kamil Dziukiewicz "odbił" sobie na Tomaszu Jurkiewiczu - przegrywał 1:2 w setach, ale wtedy wreszcie znalazł skuteczną metodę na gracza gospodarzy, pozwalając mu w dwóch partiach zdobyć łącznie zaledwie cztery punkty. Była to trzecia w tym sezonie porażka Jurkiewicza w lidze.

Drugi punkt dla gości w kończącym mecz pojedynku wywalczył Konrad Zieliński. Kiedy wydawało się, że ulegając Damianowi Wojdyle już 0:2 w setach nie poprawi wyniku swojej drużyny, zawodnik Strzelca zbytnio się rozluźnił i w kolejnych partiach nie grał już tak samo pewnie. Zieliński konsekwentnie punktował i to wystarczyło do zwycięstwa.

Teraz GMKS czeka jeszcze mecz o prestiż z wiceliderem KS Spektrum Słopnice, ale myślami zawodnicy z Frysztaka są już zapewne przy barażu o awans do I ligi mężczyzn, w którym spotkają się oni z mistrzem II ligi łódzko - świętokrzyskiej.

GMKS Strzelec I Frysztak - PKS Kolping II Jarosław 8:2
Sebastian Lubaś - Konrad Zieliński 3:0 (11:9, 11:5, 11:8) - stół 1
Damian Wojdyła - Radosław Dudek 3:0 (11:5, 11:4, 11:4) - stół 1
Sebastian Lubaś - Radosław Dudek 3:1 (11:4, 11:13, 11:6, 12:10) - stół 1
Damian Wojdyła - Konrad Zieliński 2:3 (11:8, 11:5, 7:11, 7:11, 6:11) - stół 1
Tomasz Jurkiewicz - Łukasz Adamski 3:0 (11:7, 11:9, 11:5) - stół 2
Krzysztof Niemiec - Kamil Dziukiewicz 3:2 (11:7, 6:11, 5:11, 11:8, 12:10) - stół 2
Tomasz Jurkiewicz - Kamil Dziukiewicz 2:3 (11:8, 9:11, 11:2, 2:11, 2:11) - stół 2
Krzysztof Niemiec - Łukasz Adamski 3:0 (11:3, 11:5, 11:5) - stół 2
S. Lubaś / D. Wojdyła - K. Zieliński / Ł. Adamski 3:0 (11:9, 11:6, 11:9) - stół 1
T. Jurkiewicz / K. Niemiec - R. Dudek / K. Dziukiewicz 3:1 (7:11, 11:9, 11:9, 11:8) - stół 2