POZTS.pl - Zawodnicy IKS zagrają w międzynarodowej lidze
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Zawodnicy IKS zagrają w międzynarodowej lidze
10 marca 2011, 15:34 | Tomasz Pasternak

Klub IKS Tarnobrzeg i najlepsi polscy zawodnicy na wózkach otrzymali zaproszenie do udziału w Środkowoeuropejskiej Lidze Tenisa Stołowego na Wózkach 2011. Liga ta to cykl trzech turniejów międzynarodowych, które będą odbywać się w Czechach, na Słowacji i w Polsce.

Pierwszy turniej rozegrany zostanie w dniach 1 - 3 kwietnia 2011 roku w miejscowości Hodonin w Czechach, kolejny - na Słowacji, a zawody kończące zmagania planowane są właśnie w Tarnobrzegu.

Z każdego kraju w tych imprezach wystąpi po ośmiu najlepszych zawodników grających na wózkach, którzy będą mogli w danym terminie wystąpić. Zawodnikom będzie towarzyszyło dwóch trenerów oraz osoby do pomocy.

Wśród zawodników polskich znaleźli się: dwaj zawodnicy IKS Tarnobrzeg - Maciej Nalepka oraz Krzysztof Żyłka (reprezentanci kadry Polski), dwaj zawodnicy Startu Poznań - Adam Kinowski, Lech Jabłoński, a także reprezentanci Startu Białystok (Rafał Czuper - reprezentant kadry Polski), Startu Siedlce (Dariusz Rzewuski), IKS Warszawa (Jarosław Stefaniak) i Startu Skierniewice (Sławomir Przybysz). Rola zawodnika rezerwowego przypadła ponadto w udziale Rajmundowi Ziębie z IKS Tarnobrzeg - organizatorowi wyjazdu i turnieju z polskiej strony. Trenerem ekipy będzie były opiekun kadry województwa podkarpackiego, Feliks Kordyś.

W pierwszy dzień zawodów na hali sportowej w Hodoninie odbędzie się turniej deblowy z podziałem na dwie grupy po sześć par deblowych, zaś 2 kwietnia rozegrany zostanie turniej indywidualny z podziałem na cztery grupy po sześciu zawodników.

- Jestem mile zaskoczony i naprawdę cieszę się bardzo, że zaproszono nas do udziału w tych rozgrywkach. Myślałem już od dłuższego czasu o nawiązaniu współpracy z południowymi sąsiadami i to właśnie teraz się udało. Czesi i Słowacy to czołówka europejska i światowa, gra z nimi będzie doskonałym treningiem i przyczynia się do rozwoju tenisa stołowego na wózkach w Polsce. Szkoda, że nie jedziemy w najsilniejszym składzie (bez Rafała Lisa i Mariusza Czerwińskiego, którzy z różnych przyczyn nie mogą jechać), ale powalczymy o dobry wynik. Taki kontakt umożliwi współpracę na przyszłość i wspólne organizowanie turniejów międzynarodowych, a może nawet wspólne obozy sportowe na poziomie klubowym - mówił prezes IKS, Rajmund Zięba.

- Myślę o zorganizowaniu w Tarnobrzegu Międzynarodowego Drużynowego Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach. Wystąpiłyby po dwie drużyny 3-osobowe: jedna w klasach startowych 1-2 i druga w 3-4 z Polski, Słowacji, Czech, Ukrainy i Litwy. W sumie około 30 zawodników. Uczestnictwo w lidze i organizacja turniejów międzynarodowych będzie doskonałą promocją Tarnobrzega, regionu i tenisa stołowego na wózkach. Przed turniejem w Czechach, w dniach 10 - 14 marca, dwójka naszych zawodników klubowych, reprezentantów Polski - Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka wystąpi w Eger na Węgrzech na Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier, Hungarian Open 2011. Tym samym rozpoczną oni swój udział w turniejach eliminacyjnych 2011 do Paraolimpiady Londyn 2012.