tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Kolejny międzynarodowy sukces Karoliny Pęk!
23 maja 2011, 15:19 | Tomasz Pasternak

Rewelacyjnie radzi sobie w międzynarodowych turniejach tenisa stołowego osób niepełnosprawnych ruchowo zawodniczka IKS Tarnobrzeg, Karolina Pęk. Po tym jak mająca 13 lat pingpongistka zdobyła brązowy medal we włoskim Lugano, a czwarte miejsce wywalczyła w turnieju w Słowenii, tym razem stanęła na najniższym stopniu podium w Rotterdamie, gdzie równolegle z Indywidualnymi Mistrzostwami Świata rozgrywane były Międzynarodowe Mistrzostwa Holandii - Dutch Open 2011.

Była to już kolejna z serii europejskich imprez, w których najlepsze zawodniczki i zawodnicy z reprezentacji swoich krajów w klasach startowych 1 - 10 rywalizują o punkty do rankingu światowego, mające ostatecznie dać przepustkę na igrzyska paraolimpijskie. W kadrze Polski znalazła się trójka zawodników IKS Tarnobrzeg - obok wymienionej Karoliny Pęk rywalzowali też bowiem Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka.

Najlepiej wypadła 13-latka, która w zawodach w Holandii najpierw wygrała 3:0 (11:7, 11:9, 11:4) z Holenderką Danielle De Jong, a następnie przegrała 0:3 z Turczynką Neslihan Kavas. W półfinale gry indywidualnej uległa po zaciętej walce 2:3 (14:12, 9:11, 11:3, 10:12, 11:5) Chince Meng Liu.

W walce o trzecie miejsce Karolina Pęk pokazała jednak na co ją naprawdę stać i pokonała w czterech setach mistrzynię świata, Francuzkę Claire Mairie (12:10, 8:11, 11:8, 11:8). Tarnobrzeżanka powiększyła tym samym swój dorobek w rankingu światowym o 540 punktów i zrobiła kolejny krok w kierunku Paraolimpiady Londyn 2012.

Zawodniczka z Podkarpacia rywalizowała też w turnieju drużynowym, stanowiąc skład reprezentacji Polski razem z Małgorzatą Jankowską i słynną Natalią Partyką. Po wyjściu z grupy i zwycięstwie 3:0 na drugim zespołem Turcji, Polki (już bez Natalii Partyki, która wyjechała wcześniej z reprezentacją sprawnych) zakończyły zmagania na 1/8 finału, przegrywając 0:3 z Francją.

Kolejne europejskie starty:
- Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji - Slovakia Open 2011 (24 - 29 maja, Piestany),
- Międzynarodowe Mistrzostwa Rumunii - Romanian International Open 2011 (2 - 5 czerwca, Cluj-Napoca).