tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

III OTK: Tomasz Lewandowski przegra? dopiero w finale!
7 lutego 2010, 16:02 | Tomasz Pasternak

Rewelacyjnie zaprezentowa? si? na rozgrywanym w Krakowie III Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Tomasz Lewandowski. Kapitan BA?-POL CASH&CARRY AZS Politechniki Rzeszów po morderczych bojach pokonywa? kolejne szczeble w drabince turnieju g?ównego, dopiero w finale ulegaj?c Bartoszowi Suchowi.

Udzia? w zawodach "Lewy" rozpocz?? od wygranej 4:2 nad Rados?awem ?abskim, mimo i? po dwóch setach, obydwu zako?czonych na przewagi, przegrywa? 0:2. Co wi?cej, by? to jego naj?atwiejszy mecz z czterech dzi? rozegranych.

W kolejnej potyczce rzeszowianin stawi? czo?a dobrze sobie znanemu partnerowi z gier deblowych, Krzysztofowi Kaczmarkowi. Obaj zawodnicy zafundowali widzom swoisty spektakl. Po trzech setach Lewandowski prowadzi? 3:0 i pozostawa?o tylko postawi? kropk? nad i. Tymczasem Kaczmarek konsekwentnie odrabia? straty i... do wy?onienia pó?finalisty konieczny by? dopiero siódmy set. Warto doda?, ?e ka?da z dotychczasowych partii by?a na tyle zaci?ta, ?e nie zako?czy?a si? wi?ksz? przewag? ni? dwupunktowa. W ostatecznym rozdaniu wi?cej zimnej krwi zachowa? "Lewy - wygra? 11:7 i mia? spotka? si? z rewelacj? ostatnich dni, Patrykiem Chojnowskim, z którym przegrywa? on zarówno w ligowym meczu z dru?yn? z Ostródy, jak i w Cieszynie, na Akademickich Mistrzostwach Polski.

Chojnowski na III OTK w pierwszej rundzie pokona? dwukrotnego indywidualnego mistrza Polski, Marcina Kusi?skiego, a nast?pnie reprezentanta Bogorii Grodzisk Mazowiecki, Daniela Góraka. Sprawdzi?o si? jednak powiedzenie "do trzech razy sztuka" - po kolejnej siedmiosetowej batalii Tomasz Lewandowski móg? unie?? r?ce w ge?cie triumfu, wygrywaj?c ostatni? ods?on? na przewagi do 10.

Na fina?, w ostatnich dniach rozchorowanemu, rzeszowianinowi zwyczajnie zabrak?o si?... Bartosz Such, rozstawiony w turnieju z numerem 1., poprzeczk? zawiesi? zbyt wysoko, pozwalaj?c Lewandowskiemu wygra? zaledwie jednego seta. Nie zmienia to jednak faktu, ?e to ogromny sukces kapitana Politechniki Rzeszowskiej, który jeszcze poprawi? swój wyczyn z tegorocznego II OTK, gdzie stan?? na trzecim stopniu podium.

W turnieju g?ównym III OTK rywalizowa?a ponadto dwójka innych reprezentantów Politechniki Rzeszowskiej, Pawe? Chmiel i Alan Wo?. Pierwszy z nich na pocz?tek przegra? 1:4 z Danielem Górakiem, nast?pnie walkowerem wygra? pojedynek z Marcinem Kusi?skim. Wygrana 4:2 nad Rados?awem ?abskim i pora?ka z Paw?em Fertikowskim pozwoli?a mu zaj?? 10. miejsce w ostatecznej klasyfikacji. Wo? z kolei uleg? zarówno Mateuszowi Go??biowskiemu, jak i Paw?owi Fertikowskiemu, plasuj?c si? na miejscach 13. - 16.

1/8 fina?u:
Mateusz Go??biowski - Alan Wo? 4-2 (11:9, 8:11, 11:6, 5:11, 13:11, 11:6)
Rados?aw ?abski - Tomasz Lewandowski 2-4 (12:10, 12:10, 6:11, 3:11, 7:11, 8:11)
Pawe? Chmiel - Daniel Górak 1-4 (6:11, 9:11, 6:11, 13:11, 4:11)

1/4 fina?u:
Krzysztof Kaczmarek - Tomasz Lewandowski 3-4 (11:13, 9:11, 9:11, 12:10, 12:10, 13:11, 7:11)

1/2 fina?u:
Tomasz Lewandowski - Patryk Chojnowski 4-3 (6:11, 11:9, 11:7, 6:11, 11:6, 6:11, 12:10)