POZTS.pl - Tarnobrzeżanie pojadą na mistrzostwa Europy!
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Tarnobrzeżanie pojadą na mistrzostwa Europy!
17 lipca 2011, 18:08 | Tomasz Pasternak

Trójka reprezentantów Integracyjnego Klubu Sportowego z Tarnobrzega wystartuje w zaplanowanych na październik mistrzostwach Europy w tenisie stołowym niepełnosprawnych. W chorwackim Splicie ekipę drużynowych mistrzów Polski reprezentować będą: utalentowana 14-latka Karolina Pęk, a także dwaj bardziej doświadczeni zawodnicy na wózkach - Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka.

Uczestnictwo w mistrzostwach Europy to jeden z kolejnych etapów rywalizacji o punkty do rankingu światowego, czyli walki o uczestnictwo w Igrzyskach Paraolimpijskich Londyn 2012. Dla zawodników z Tarnobrzega to debiut na tej rangi imprezie. Ogółem Polskę w październiku w Chorwacji reprezentować będzie 17 reprezentantów.

Skład polskiej reprezentacji na mistrzostwa Europy wygląda następująco:
- kobiety: F1 - Dorota Bucław, F5 - Barbara Rompa, F6 - Alicja Eigner, F7 - Katarzyna Marszał, F8 - Dajana Jastrzębska, F9 - Małgorzata Jankowska i Karolina Pęk, F10 - Natalia Partyka,
- mężczyźni: M2 - Rafał Czuper i Tomasz Jakimczuk, M4 - Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka, M8 - Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki, M10 - Sebastian Powroźniak, Patryk Chojnowski i Igor Misztal.