POZTS.pl - I OTK Seniorów udany dla Podkarpacia
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

I OTK Seniorów udany dla Podkarpacia
20 września 2011, 13:49 | Tomasz Pasternak

Znakomicie ułożył się dla reprezentantów województwa podkarpackiego rozgrywany w miniony weekend w Nowej Rudzie I Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seniorów w tenisie stołowym. Do finału imprezy dotarła Kinga Stefańska z KTS Zamek Tarnobrzeg, a na miejscach 3 - 4 rywalizację zakończył Tomasz Lewandowski ze SPAR AZS Politechniki Rzeszów. Drużynowa mistrzyni Polski okazała się gorsza jedynie od Katarzyny Grzybowskiej.

Do pobrania: pełne wyniki i klasyfikacje końcowe

Kinga Stefańska - mimo świetnego wyniku - może mówić o pechu. W finale przeciwko Grzybowskiej prowadziła już bowiem 3:2 w setach, ale w samej końcówce do głosu doszła MKSTS Polkowice, wygrywając szóstą partię do 5, a siódmą, decydującą, do 7. Wcześniej rozstawiona z "czwórką" tarnobrzeżanka pokonała pewnie Magdalenę Sikorską oraz turniejową "jedynkę", Antoninę Szymańską.

O krok od finału był Tomasz Lewandowski, który w półfinale przegrał w siedmiu setach z późniejszym triumfatorem, Danielem Górakiem. Mimo to, rzeszowianin turniej w Nowej Rudzie może zaliczyć do udanych, a w drodze do półfinału okazał on się lepszym od klubowego kolegi, Pawła Chmiela (ostatecznie sklasyfikowanego na miejscach 9 - 12), a także pochodzącego z Podkarpacia, obecnie broniącego barw Bogorii Grodzisk Mazowiecki, Roberta Florasa.

Poza wymienioną trójką, województwo podkarpackie reprezentowali jeszcze: Katarzyna Kubas z LKS Brzostowianka Brzostek (sklasyfikowana na pozycjach 29 - 32), a także dwójka zawodników z PKS Kolping Jarosław: Darusz Kiełb (miejsca 25 - 28) i Krzysztof Marcinowski (33 - 40).