POZTS.pl - II liga mężczyzn na półmetku - podsumowanie
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

II liga mężczyzn na półmetku - podsumowanie
14 stycznia 2012, 12:03 | Tomasz Pasternak

W drugi weekend stycznia pingpongiści z województw małopolskiego i podkarpackiego wznowią rozgrywki II ligi mężczyzn. Runda rewanżowa zapowiada się nadzwyczaj emocjonująco, a walka o premiowane barażami o awans do I ligi miejsce toczyć powinna się do ostatniej kolejki.

Pierwszą rundę na pozycji lidera zakończyła ekipa KS Gorce Nowy Targ - jak dotąd nie zaznała ona jeszcze goryczy porażki, w jedenastu występach odnosząc osiem zwycięstw i trzy razy remisując. Tak wysokie miejsce zespół zawdzięcza równej dyspozycji całej "czwórki" swoich zawodników, tj. Mikołaja Kierskiego i Marka Mozdyniewicza (pierwszy stół, obaj bilans pojedynków po 16:6) oraz Jakuba Czyszczonia i Tomasza Klocka (drugi stół, po 15:7).

Gracze z Nowego Targu wcale jednak nie mogą być pewni swego, gdyż tuż za ich plecami kotłują się aż trzy drużyny, z takimi samymi celami na obecny sezon. Mistrzostwo II ligi mężczyzn marzy się zarówno zawodnikom UKS Polfin Ogrodzenia BIZ Oświęcim, KSTS Agra MOSiR II Krosno, jak i KS Spektrum I Słopnice. Wystarczy nadmienić, że między liderem a zajmującym obecnie 4. miejsce zespołem na chwilą obecną są zaledwie dwa punkty różnicy. Grupę "awansującą" uzupełniają zespoły KSTS MOSiR I Krosno oraz KS I Łańcut.

To, jak wyrównana jest w tym sezonie II liga podkarpacko - małopolska, odzwierciedla również klasyfikacja indywidualna. Na jej czele znajduje się aż czterech pingpongistów z identycznym bilansem zwycięstw i porażek na pierwszym stole. Zarówno Tomasz Jurkiewicz (Łańcut I), Konstantyn Puszkariow (KSTS Agra II), Michał Jurczak (KSTS I), jak i Sławomir Osika (Spektrum I) wygrali po 17 spotkań i z bilansem punktowym 51:15 przewodzą stawce. Wyprzedzają oni Radosława Dudka (KSTS Agra II, bilans 48:18), a dopiero 6. miejsce zajmują ex aequo reprezentanci KS Gorce, Mikołaj Kierski i Marek Mozdyniewicz (bilanse 45:21).

W powyższym zestawieniu brak zawodników z Oświęcimia, jednak ci błyszczą przede wszystkim w klasyfikacji deblowej. Pod względem skuteczności cała "czwórka" UKS Polfin zajmuje czołowe lokaty w lidze, a najlepszym bilansem zwycięstw (na poziomie 91%) pochwalić się mogą Marek Kądziela oraz Wacław Suchecki.

Osobne klasyfikacje prowadzone są dla zawodników w wieku juniorskim. Tutaj zauważalna jest dominacja młodych pingpongistów KSTS MOSiR I Krosno, aczkolwiek w klasyfikacji indywidualnej pozycję lidera umiejętnie broni Jan Kaczor z Bronowianki Kraków (bilans punktów 33:33). Po piętach depcze mu krośnieńskie trio - tuż za Kaczorem znajduje się Piotr Cyrnek (bilans 32:12), a dwie kolejne lokaty zajmują Marcin Dobek (24:20) oraz Rafał Niemiec (24:30).

Nastoletni krośnianie dają o sobie znać również w klasyfikacji deblowej, gdzie Piotr Cyrnek i Rafał Niemiec jako nieliczni zachowują dodatni bilans zwycięstw (obaj po 6:5). Takim samym dorobkiem może się jeszcze pochwalić tylko zawodnik PKS Kolping II Jarosław, Hubert Żołyniak.