POZTS.pl - Karolina Pęk z brązowym medalem Paraolimpiady!
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Karolina Pęk z brązowym medalem Paraolimpiady!
13 września 2012, 17:36 | Tomasz Pasternak

Ogromny sukces odniosła polska reprezentacja podczas rozgrywanych w Londynie Igrzysk Paraolimpijskich. Pośród 36 wywalczonych medali jeden jest szczególny dla podkarpackiego tenisa stołowego - po "brąz" sięgnęła bowiem kadra narodowa Polek, z 14-letnią tarnobrzeżanką Karoliną Pęk w składzie.

Zawodniczka IKS Jezioro Tarnobrzeg była najmłodszą członkinią polskiej kadry tenisa stołowego w Londynie. Swój historyczny udział w paraolimpiadzie zanotowała w ćwierćfinale zmagań, kiedy to Polska rywalizowała z Brazylią.

Najpierw Karolina Pęk przegrała co prawda 1:3 (8:11, 9:11, 11:8, 5:11) z Bruną Alexandre, ale już w drugim meczu pokonała bez straty seta Jane Rodrigues (kolejno do 5, 7 i 6), przypieczętowując awans Polek do półfinału. W końcowej fazie zawodów tarnobrzeżanka wspierała z ławki rezerwowych bardziej doświadczone koleżanki - Natalię Partykę, Małgorzatę Jankowską oraz Alicję Eigner.

Najpierw "biało-czerwone" przegrały 2:3 z reprezentantkami Turcji, a w meczu o brązowy medal okazały się lepsze od Francuzek (3:2).

Zdjęcia pochodzą z serwisu London2012.com.