POZTS.pl - Marzec pod dyktando podkarpackich pingpongistów
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Marzec pod dyktando podkarpackich pingpongistów
30 marca 2013, 14:03 | Tomasz Pasternak

Trzeci miesiąc roku okazał się bardzo udanym dla podkarpackiego tenisa stołowego. Nasi reprezentanti odnieśli spore sukcesy nie tylko na arenie ogólnopolskiej, ale również międzynarodowej.

Już pierwsze dni marca przyniosły bardzo pozytywne wiadomości. W Ostródzie, gdzie rozgrywane były Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów, nasi reprezentanci sięgnęli po cztery medale. Szczególne wrażenie robił oczywiście ten Tomasza Lewandowskiego, który dotarł do finału gry pojedynczej. Tutaj zawodnik KU AZS Politechniki Rzeszów uznać musiał wyższość Daniela Góraka i zadowolić się srebrnym krążkiem, choć do "złota" zabrakło dosłownie kilka piłek.

Do indywidualnego "srebra" Lewandowski dołożył jeszcze brązowy medal wywalczony w grze podwójnej (w parze z Jarosławem Tomickim). Z kolei Wang Zeng Yi (PKS Kolping Jarosław) w duecie z Patrykiem Chojnowskim wywalczyli w tej samej kategorii krążki koloru srebrnego, a indywidualnie reprezentant kraju sięgnął po medal brązowy.

Trzeci weekend marca to III Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodzików w Sosnowcu, podczas którego do turnieju głównego awansował Karol Wiśniewski (KSTS MOSiR Karpaty Krosno). Ostatecznie został on sklasyfikowany na 13. miejscu.

Emocji nie brakowało w Tarnobrzegu, gdzie podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka mierzyły się z Francuzkami z Saint Quentin w walce o awans do wielkiego finału Pucharu ETTU. Po odniesionym w znakomitym stylu zwycięstwie 3:0 na wyjeździe, we własnej hali tarnobrzeżanki postawiły tylko kropkę nad "i", triumfując równie pewnie. W decydującym, finałowym starciu ich przeciwniczkami będą zawodniczki Fenerbahce Stambuł.

Na koniec miesiąca bardzo miłą niespodziankę sprawił natomiast Piotr Cyrnek. Reprezentant KSTS MOSiR Krosno po świetnej, niezwykle ambitnej walce zajął bardzo wysokie, 5. miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Juniorów. Bez wątpienia, to największy sukces w dotychczasowej karierze samego zawodnika, ale i dla całego Podkarpacia to wynik już dawno nie notowany w kategorii juniorów.

Na uwagę zasługuje także obiecujący występ żaka Piotra Chłodnickiego (KU AZS Politechnika Rzeszów), który na 4. miejscu zakończył zmagania w Finale Ogólnopolskim Turnieju o Puchar PZTS i PS w Tczewie.