tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Na żywo: I Grand Prix Podkarpacia Seniorów
15 września 2013, 10:28 | Tomasz Pasternak

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie rozgrywane jest I Grand Prix Podkarpacia Seniorów w tenisie stołowym. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco rozstrzygnięć zawodów, w którym biorą udział czołowe pingpongistki pingpongiści z terenu całego Podkarpacia.

14:54 - Wśród mężczyzn, w walce o drugie miejsce, lepszy od Michała Dąbrowskiego okazał się Filip Szymański.

14:17 - W meczu o drugie miejsce, premiowane bezpośrednim awansem do turnieju głównego I Grand Prix Polski Seniorów, Aneta Kręcidło wygrała z Zuzanną Kozą.

14:01 - O wiele dłużej trwał finał w kategorii seniorek, gdzie Katarzyna Kubas dopiero po pięciu setach pokonała Zuzannę Kozę. Wygrała 3:2 (11:8, 4:11, 11:8, 4:11, 11:9).

13:56 - Piotr Chmiel nie miał dziś sobie równych. W finale bez problemów pokonał Filipa Szymańskiego 3:0 (11:2, 11:7, 11:4).

13:18 - W finale gier seniorek z kolei spotkają się dwie klubowe koleżanki: Zuzanna Koza i Katarzyna Kubas z LKS Brzostowianka Brzostek.

13:15 - Z Chmielem w finale zmierzy się Filip Szymański, który wygrał z Mateuszem Czernikiem - również 3:0 (11:6, 11:5, 11:7).

13:03 - Piotr Chmiel bez straty seta pokonał Michała Dąbrowskiego i zameldował się w finale. Wynik meczu: 3:0 (11:6, 11:5, 11:7).

12:50 - W turnieju "od tyłu" Krzysztof Marcinowski stoczył kolejny, długi mecz. W pięciu setach pokonał Grzegorza Tomonia (KSTS MOSiR Krosno) - nie bez problemów, bo przegrywał już 0:2 w setach, ale ostatecznie wygrał 3:2 (15:17, 8:11, 11:8, 11:9, 11:7).

12:44 - Ostatnim półfinalistą jest Filip Szymański, który dość łatwo uporał się z Piotrem Cyrnkiem, pokonując go 3:0 (11:6, 11:7, 11:5).

12:41 - Mariusz Haduch prowadził już 1:0 w setach i miał 9:9 w drugiej partii. Dąbrowski tę partię wygrał, podobnie jak dwie kolejne, ostatecznie triumfując 3:1 (8:11, 11:9, 11:9, 11:7). Dojdzie zatem do kolejnego starcia dwóch graczy z Frysztaka.

12:39 - W pojedynku dwóch graczy GMKS Strzelec Frysztak górą Mateusz Czernik, który Krzysztofa Niemca ograł 3:0 (11:6, 11:8, 11:4).

12:36 - Piotr Chmiel pierwszym półfinalistą I GP Podkarpacia Seniorów. Pokonał Rafała Iwaniucha 3:0 (11:4, 11:9, 11:4).

12:34 - Turniej seniorek jest już w fazie półfinałów. Aneta Kręcidło (nr 1, PUKS Arka Łętownia) zagra z Zuzanną Kozą (nr 5, LKS Brzostowianka Brzostek), zaś Alina Sztaba (nr 3, PUKS Arka Łętownia) zmierzy się z Katarzyną Kubas (nr 2, LKS Brzostowianka Brzostek).

12:28 - W ćwierćfinałach turnieju seniorów mierzą się: Piotr Chmiel (nr 1, GMKS Strzelec Frysztak) z Rafałem Iwaniuchem (nr 9, MLKS Nurt Przemyśl), Mariusz Haduch (nr 43, KSTS MOSiR Krosno) z Michałem Dąbrowskim (nr 4, GMKS Strzelec Frysztak), Mateusz Czernik (nr 3, GMKS Strzelec Frysztak) z Krzysztofem Niemcem (nr 6, GMKS Strzelec Frysztak) oraz Piotr Cyrnek (nr 7, KS Pegaz Łańcut) z Filipem Szymańskim (nr 2, KU AZS Politechnika Rzeszów).

12:26 - Długi pojedynek stoczyli Bartosz Majcher (KS Pegaz Łańcut) z Rafałem Niemcem (KSTS MOSiR Krosno). Ostatecznie lepszy był ten pierwszy, wygrywając 3:2 (11:7, 8:11, 11:6, 7:11, 15:13).

12:24 - Mariusz Haduch (nr 43, KSTS MOSiR Krosno) pokonał rozstawionego z "piątką", Damiana Wojdyłę! Co więcej, rutynowany gracz gospodarzy nie oddał zawodnikowi z Frysztaka nawet jednego seta, wygrywając kolejno do: 9, 13 i 9.

12:07 - Trudną przeprawę w pierwszej rundzie turnieju seniorek miała Aneta Kręcidło (PUKS Arka Łętownia). Dopiero w pięciu setach (w ostatnim do 9) pokonała wczorajszą laureatkę I GP Podkarpacia Kadetów, Weronikę Pelczar (KSTS MOSiR Krosno).

12:03 - W długim, wewnątrzklubowym spotkaniu na wysokim poziomie Piotr Cyrnek pokonał Krzysztofa Marcinowskiego! Bardziej doświadczony zawodnik do turnieju przystępował bez punktów, stąd ich spotkanie już w trzeciej rundzie. Cyrnek, po pięknej walce, wygrał 3:2 (12:10, 9:11, 11:13, 11:5, 12:10).

11:45 - Świetnie rozpoczął mecz Paweł Włodyka (KS Pegaz Łańcut) z turniejową "jedynką", Piotrem Chmielem. Wygrał wysoko pierwszego seta, ale dalej to już pierwszoligowiec z GMKS Strzelec Frysztak był górą. Wygrał 3:1.

10:56 - Ładny mecz na poziomie juniorów. Adrian Szczurek (KTS GOSiR Krościenko Wyżne) przegrywał 0:2 w setach z Jerzym Baranem (PUKS Arka Łętownia), by odrobić straty i doprowadzić do stanu 10:10 w piątej partii. Tutaj dwa kolejne punkty zdobył już reprezentant Arki.

10:51 - Turniejowa "drabinka" - do pobrania tutaj.

10:42 - Niesamowity przebieg miał pojedynek Karola Wiśniewskiego (KSTS MOSiR Krosno) z Konradem Zielińskim (PKS Kolping Jarosław). Reprezentant gospodarzy, który wczoraj wygrał I GP Podkarpacia Kadetów, nie stracił formy i wyżej notowanego, starszego rywala pokonał 3:2 (4:11, 11:7, 11:9, 9:11, 17:15)!

10:36 - Zawody od mocnego uderzenie rozpoczął Paweł Kolanko (KTS GOSiR Krościenko Wyżne), który wygrywał nawet 10:1 w pierwszym secie meczu z Krzysztofem Marcinowskim. W kolejnych partiach wzięło górę doświadczenie i nowy nabytek KS Pegaz Łańcut wygrał 3:1.

10:33 - W turnieju udział bierze 9 zawodniczek oraz 53 zawodników. Sędzią głównym zawodów jest Pan Jerzy Tomkiewicz z Krosna, któremu pomagają: Pani Barbara Tereszkiewicz-Stach (Rzeszów) oraz Prezes POZTS w Rzeszowie, Grzegorz Kielar.