POZTS.pl - Siedem medali pingpongistów IKS Jezioro Tarnobrzeg
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Siedem medali pingpongistów IKS Jezioro Tarnobrzeg
2 grudnia 2013, 13:52 | Tomasz Pasternak

Z rekordową liczbą medali wrócili reprezentanci IKS Jezioro Tarnobrzeg z rozgrywanych w Bielsku-Białej, Indywidualnych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Na Podkarpacie przywieźli oni aż siedem medali.

W zawodach tych wystąpiła szesnastoosobowa ekipa IKS Jezioro Tarnobrzeg pod okiem trenera Jacka Lachora, któremu pomagał asystent Sławomir Skrzęta.

Zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg rozegrali świetne zawody, spisali się znakomicie zdobywając aż siedem medali (3 złote, 2 brązowe, 2 srebrne oraz 4 czwarte miejsca). Dwa złote medale zdobyła Karolina Pęk, jeden w grze pojedynczej kobiet (singlu) w klasie 9-10 oraz drugi w parze z Pawłem Mazurykiem w grze mieszanej (mikście) w klasie 6-10. Trzeci medal złoty zdobyła para deblowa „wózkarzy” Krzysztof Żyłka/Maciej Nalepka w grze podwójnej mężczyzn w klasie 1-5. Krzysztof Żyłka wywalczył jeszcze dwa srebrne medale. Pierwszy medal w parze z Emilią Kotarską w grze mieszanej w klasie 1-5 oraz drugi w singlu w klasie 4. Natomiast dwa medale brązowe zdobyli Maciej Nalepka w singlu w klasa 4 oraz Piotr Sokalski w grze pojedynczej mężczyzn w klasie 2.

Czwarte miejsca tak nie lubiane przez sportowców wywalczyli w grach pojedynczych (singlu) Mariusz Matejek w klasie 9, Paweł Mazuryk w klasie 8, Emilia Kotarska w klasie 1-5 oraz Rajmund Zięba w klasie 2. Miejsca 5-8 czyli miejsca o krok od strefy medalowej zajęli debiutujący w tak dużej imprezie Dawid Sowa w singlu w klasie 10,  Wiesław Byczek w singlu w klasie startowej 6 oraz para deblowa Łukasz Delekta/ Dawid Sowa w grze podwójnej mężczyzn w klasie 6-10.

- Turniej w Bielsko-Białej to rekordowa ilość zdobytych medali i ogromny sukces zawodników niepełnosprawnych ruchowo z IKS Jezioro Tarnobrzeg. Ten sukces to doskonała promocja Tarnobrzega, Jeziora Tarnobrzeskiego, naszego klubu i naszych sponsorów. Powiększyliśmy swój dorobek medalowy o kolejne siedem medali. Te osiągnięcia nie byłyby możliwe bez pomocy i wsparcia Władz Miasta Tarnobrzega, bez pomocy sponsorów takich jak EURO SZKOŁA BIS - Sebastiana Sadrakuły, Firmy Fenix Metals Sp. z o.o. z Tarnobrzega, Firmy P.H.U. Polkar Paulina Szczepanik z Krakowa, Sklep Esculap S.C. Magdalena i Bogdan Pelc z Tarnobrzega, Firmy AGA Sport z Gliwic, Kancelarii Prawnej AnLex Andrzej Gryczka, dyrekcji i pracowników ZSP nr 1. Serdecznie dziękujemy im za okazaną pomoc. Pragnę podziękować zawodnikom za walkę, trenerowi i wolontariuszom za pomoc i doskonałą atmosferę w naszej ekipie co zaowocowało naszym wspólnym sukcesem. Udowadniamy po raz kolejny, że warto nam zaufać i w nas zainwestować bo to przeradza się w sukces i świetną promocję. Już w najbliższy weekend dwie nasze drużyny udają się do Drzonkowa by walczyć o medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Trzymamy kciuki - Rajmund Zięba prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg.