POZTS.pl - Kamil Nalepa drugim żakiem w Polsce!
OSTATNIE WYNIKI:

Aktualności POZTS na Facebooku
Ekstraklasa na Podkarpaciu
Tenis niepełnosprawnych

Sponsor sprzętowy POZTS

Filia w Rzeszowie:
Aga Sport - Czułno Tadeusz

ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 605 669 996
e-mail: czulno@op.pl

Kamil Nalepa drugim żakiem w Polsce!
15 kwietnia 2010, 14:47 | Tomasz Pasternak

Z medalem, pucharem i dyplomem za drugie miejsce wrócił z Gdańska, gdzie rozgrywany był 27. Ogólnopolski Turniej o Puchar Przeglądu Sportowego i PZTS Żaków, 11-letni reprezentant UKS-TIM 5 Stalowa Wola, Kamil Nalepa. Podopieczny trenerki Jadwigi Jankiewicz dopiero w finale znalazł swojego pogromcę, a okazał się nim Aleksander Werecki (UKS Return Piaseczno). Wśród dziewcząt dziewiąte miejsce zajęła inna reprezentantka UKS GIM-TIM 5, Karolina Piasecka.

- Kamil spisał się świetnie. On i Aleksander Werecki zdecydowanie dominują w Polsce wśród żaków – mówi Jadwiga Jankiewicz. – Na uznanie zasłużyła też Karolina Piasecka, której niewiele zabrakło, by znaleźć się w czołowej "ósemce". Karolina prowadziła już 2:0 w setach z zawodniczką rozstawioną z numerem 2. W rezultacie ulęgła jej 2:3 i to była jej jedyna porażka w turnieju głównym. Zdobywcy pierwszych ośmiu miejsc w turnieju w Gdańsku zostali zaproszeni na specjalne zgrupowanie w lipcu, które odbędzie się w Ośrodku PZTS, a treningi poprowadzą trenerzy kadr narodowych kadetów i juniorów. Na udział w tym zgrupowaniu ma jeszcze szansę Karolina - zajmując 9. miejsce, jest pierwsza rezerwową zawodniczką.

W Gdańsku świetnie radził sobie też wychowanek trenera Jerzego Barana z UKS SP 10 Tarnobrzeg, Dawid Gąsiorowski (10. miejsce). Pozostali reprezentanci Podkarpacia zajmowali miejsca: 21. Kamil Klocek (PUKS Arka Łętownia), 25. Emilia Piotrowska, 33. Barbara Wereda, 35. Jakub Nienajadło, 41. Katarzyna Strzęciwilk (wszyscy UKS GIM TIM 5).

Etap grupowy:
Kamil Nalepa - Paweł Piszczatowski 3:0
Kamil Nalepa – Pawel Kuźmiński 3:0
Kamil Nalepa – Przemyslaw Walaszek 3:1
Kamil Nalepa – Jakub Domysławski 3:0
Kamil Nalepa – Krystian Tomczak 3:0

Turniej główny:
Kamil Nalepa – Jakub Wlostowski 3:1
Kamil Nalepa – Patryk Urban 3:0
Kamil Nalepa – Krzysztof Kapik 3:0

Finał:
Kamil Nalepa – Aleksander Werecki 0:3

Turniej główny:
Karolina Piasecka – Julia Wójcik 2:3
Karolina Piasecka – Natalia Matwiszyn 3:2
Karolina Piasecka – Agata Uchnast 3:1

O 9. miejsce:

Karolina Piasecka – Magdalena Kozubek 3:0